Paylaşımlı HD 5850 Oyunlarda 4 GB yerine 1 GB Bellek Görünmesi

Burzum

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba kusura bakmayın. Henüz yeniyim ve hatalarımı mazur görün. Ben de paylaşımlı HD 5850 Call of Duty MW2 Edition bir ekran kartı var. Normalde ayrılmış video belleği 1024 MB ve toplam kullanılabilir video belleği 4864 mb gözüküyor.

Yani ekran kartım 1 GB ve paylaşımlı olduğu için 4864 MB toplam değer diye görünüyor. Ancak oyunlara girdiğimde mesela GTA 4'te vardı. Oyun grafik belleğini 1 GB görüyor ve en son Call of Duty'de ayarlar kısmında baktım. Oradada 1 gb görünüdü.

Neyse kısa kesiyorum. Bunun sebebi nedir? Ben oyunlarda paylaşımlı olan ekran kartımın paylaşılan kısmını kullanamıyor muyum? Lütfen cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının kendi belleklerini gösterir oyunlar. Sistemde sadece görebilirsin toplam belleği. Dahili bellek miktarını aşacak durumlarda otomatiken kullanacaktır. Bir problem yok.

Çok teşekkürler. Tahmin ettiğim gibiymiş. Öğrendiğim iyi oldu. Bu arada çok çabuk cevap geldi. Bu kadar hızlı cevap gelceğini tahmin etmezdim. Yardım sever insanlarla dolu bir camiaya üye olmuşum. İyiki de olmuşum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkürler. Tahmin ettiğim gibiymiş. Öğrendiğim iyi oldu. Bu arada çok çabuk cevap geldi. Bu kadar hızlı cevap gelceğini tahmin etmezdim. Yardım sever insanlarla dolu bir camiaya üye olmuşum. İyiki de olmuşum :D

Vaktim olduğu sürece yardımcı olmaya çalışıyorum, aramıza hoşgeldiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı