Payoneer'den gelen para için vergi ödemek gerekir mi?

Tahaz

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, freelancer olarak çalışıyorum payoneer kartım yok. Payoneer'den düzenli bir şekilde gelen parayı USD Türk banka hesabıma atıp harcama yaparsam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım?

Banka hesabınıza düşen her para için nereden geldiğini sorma hakları var size olası bir denetimde, vergisini vermeniz gerekir yani.

Nerden gelirse gelsin, 40bin lira mıydı emin değilim, sınırı falan bilmiyorum, bir şekilde öğrenirsiniz sınırı, bir sınır var o sınırın üstünde kazancınız olduğu an vergi ödemeniz gerekli diye biliyorum.

Screenshot_7.png

Bence biraz araştırın.

Nerden gelirse gelsin, 40bin lira mıydı emin değilim, sınırı falan bilmiyorum, bir şekilde öğrenirsiniz sınırı, bir sınır var o sınırın üstünde kazancınız olduğu an vergi ödemeniz gerekli diye biliyorum.

Eki Görüntüle 1328432

Bence biraz araştırın.
Bir limit yok, 1 lira da olsa ceza yeme ihtimalin var vergisini vermezsen.

Bir limit yok, 1 lira da olsa ceza yeme ihtimalin var vergisini vermezsen.

Hayır, bahsedilen kazanç şirket olarak değil şahıs olarak elde ediliyor. İkinci el ürününü satarken gelir vergisi veya kurumlar vergisi ödemiyorsun, arkadaşın dediği gibi 40-50bin TL'ye kadar vergiden muaf olduğunu sanıyorum şahıs olarak kazanılan parada. Tabi bu durumda ne olur bilemem.

Geri
Yukarı