Paypal olmadan eBay'den ürün satın alma

Dr.Aequitas

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Arkadaşlar, eBay'den ürün satın almak için satıcıların neredeyse tamamı yalnızca PayPal ödemesi kabul ediyor. PayPal artık ülkemizde hizmet vermediği için de artık yurt dışından ürün satın alamıyorum (özellikle eBay'den). Burada Aliexpress gibi diğer bazı siteler yardımımıza yetişse de eBay kadar ürün çeşitliliği maalesef yok.

Bu konuda ne yapılabilir? Yurtdışı PayPal hesabı açtığımızda bu hesap ile ürün satın alabiliyor muyuz? Alabiliyorsak adres sorun olmuyor mu? Mesela İngiltere'den PayPal hesabı açtık diyelim, satın aldığımız ürünler İngiltere'ye gitmez mi?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Yurtdışı PayPal hesabı açtığımızda bu hesap ile ürün satın alabiliyor muyuz?
Alabiliyorsun. Ama çıkabilecek sorunları da kabul etmelisin.
Alabiliyorsak adres sorun olmuyor mu? Mesela İngiltere'den PayPal hesabı açtık diyelim, satın aldığımız ürünler İngiltere'ye gitmez mi?
eBay hesabındaki adrese gönderilir, fatura sadece PayPal hesabındaki adrese gidebilir, onun da sorun çıkartacağını sanmam.

Tekrar hatırlatıyorum, sorun çıkabileceğini göze alıp satın al.

Ne gibi sorun mesela?
Daha önce PayPal Türkiye'de hizmet veriyorken çok şey almıştım yurtdışından, orijinal ürün çıkmama sorunu olmuştu bir iki defa, satıcılara durumu belirttikten sonra para iadesi yapmışlardı. Onun dışında herhangi bir sorun yaşamamıştım.

Neyse, bugün deneme amaçlı ucuz bir şey almayı deneyeyim bari. Bakalım sorun olacak mı?

Ne gibi sorun mesela?
Daha önce PayPal Türkiye'de hizmet veriyorken çok şey almıştım yurtdışından, orijinal ürün çıkmama sorunu olmuştu bir iki defa, satıcılara durumu belirttikten sonra para iadesi yapmışlardı. Onun dışında herhangi bir sorun yaşamamıştım.

Neyse, bugün deneme amaçlı ucuz bir şey almayı deneyeyim bari. Bakalım sorun olacak mı?
Merhaba. İngiltere'de Paypal açıp denemelik bir şey sipariş edecektin. Ne oldu geldi mi? Bir de arada herhangi sanal kart filan kullandın mı yoksa direk İngiltere'den hesap açıp aldın mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı