PayPal parayı banka hesabından mı çeker?

MaeBae

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,

Biliyorum PayPal maalesef Türkiye'de artık kullanılmıyor Fakat ben yurtdışındayım ve PayPal'da yeniyim. Sormak istediğim şey ben PayPal kullanarak Steam'den veya Amazon, eBay gibi sitelerden alışveriş yapmak istiyorum. Banka hesabımı PayPal hesabıma bağladım fakat bir konuda emin olmak istiyorum. Ben ödeme yaptığımda PayPal banka hesabımdan mı çekecek yoksa PayPal Wallet'a para aktarıp öyle mi ödeme yapmak zorundayım? Veya benim banka hesabımda veya PayPal Wallet'da hiç param olmadan alışveriş yapabilir miyim? (Umarım yapamıyorumdur çünkü böyle bir şey istemiyorum.) Param oldukça harcayayım, yokken harcamayım kafasındayım.

PayPay hakkında bilgim yok maalesef.
banka hesabımda veya PayPal Wallet'da hiç param olmadan alışveriş yapabilir miyim? (Umarım yapamıyorumdur çünkü böyle bir şey istemiyorum.) Param oldukça harcayayım, yokken harcamayım kafasındayım.
Aradığınız şey ön ödemeli karttır. Yüklediğiniz kadarını harcayabildiğiniz için borçlanmazsınız. Ülkenizde geçerli ise Papara Black Card öneririm.

Banka bağlama olayı sadece PayPal bakiyenizi banka hesabınıza aktarmak için. Direk tahsilat dediğimiz şey de kullanılabiliyor fakat bunun için Emir oluşturmanız gerek. PayPal'da bakiyeniz yoksa alışveriş yapamazsınız, direk ek kart bilgisi sorar. Banka hesabınızdan PayPal Wallet'e aktarım yapın ki herhangi bir dispute olayın da paranıza kolay erişebilesiniz. Transferwise kullanıyorsunuz zannımca.

PayPay hakkında bilgim yok maalesef.

Aradığınız şey ön ödemeli karttır. Yüklediğiniz kadarını harcayabildiğiniz için borçlanmazsınız. Ülkenizde geçerli ise Papara Black Card öneririm.

Yani banka kartımda IBAN numaram var. Herhangi bir CVV kodu falan yok ne kart olarak geçiyor bilmiyorum. PayPal kartım yok sadece internet üzerinden alısveris yaparken bu banka kartımla alısveris yapamadıgım için PayPal üzerinden yapayım dedim.
Banka bağlama olayı sadece PayPal bakiyenizi banka hesabınıza aktarmak için. Direk tahsilat dediğimiz şey de kullanılabiliyor fakat bunun için Emir oluşturmanız gerek. PayPal'da bakiyeniz yoksa alışveriş yapamazsınız, direk ek kart bilgisi sorar. Banka hesabınızdan PayPal Wallet'e aktarım yapın ki herhangi bir dispute olayın da paranıza kolay erişebilesiniz. Transferwise kullanıyorsunuz zannımca.

Eğer öyleyse yine sorun yok, ben sadece eksiye düsme gibi bir sorun olsun istemiyorum açıkcası.

Eğer öyleyse yine sorun yok, ben sadece eksiye düsme gibi bir sorun olsun istemiyorum açıkcası.

Şahsen eksiye şöyle düştüm, başka düşme yolu var mı bilmiyorum. Bir kişi para gönderdi, parayı harcadım, kişi iade talebi oluşturdu bende kabul edince bakiye -250€ olmuştu. Ve bu süreçte bakiye kısmın falan hep kırmızı oluyor nedense :D. Sonrasında bu söylemiş olduğum banka tahsilatı oluşturuldu kendi çekti bankamdan 250€.

Şahsen eksiye şöyle düştüm, başka düşme yolu var mı bilmiyorum. Bir kişi para gönderdi, parayı harcadım, kişi iade talebi oluşturdu bende kabul edince bakiye -250€ olmuştu. Ve bu süreçte bakiye kısmın falan hep kırmızı oluyor nedense :D. Sonrasında bu söylemiş olduğum banka tahsilatı oluşturuldu kendi çekti bankamdan 250€.

Yani ben öyle cok para transferi işine girmiycem ya dediğim gibi Steam, eBay vs. vs.

Geri
Yukarı