Pazartesi günü müzik dinlemek yasak mı?

Selam arkadaşlar, sorum yukarıda. İnternette bunun gibi şeyler duydum (günah vb.) Doğru mudur? Hani Hz. Muhhamed (s. A. V) pazertesi doğduya, küfürlü şarkılar dinlemek günah olur mu?

Yav bunu diyen sözde "hocalara" göre kişiyi dini hayattan uzaklaştıran her şey günah.
Çamaşır yıkamak, hava almak için balkona çıkmak vb.

Kafaya takmaya gerek yok, şirk Allah'a isyan vb. içermediği sürece şarkı dinlemek haram değil.

Ayrıca pazartesi günü küfürlü şarkı dinledin diye değil, küfürlü şarkı dinlediğin için günah yazılır.

Hakaret ve küfürler dinde günah olduğu için genel olarak küfürlü şarkılar vb. şeylerde günah kabul edilir.

Aslında genel olarak bu konuya bakarsak belirli çalgı aletleri dışında dinlemek caiz değildir ve kadın sanatçıları dinlemek caiz değildir. Bu olay uzar da uzar. Din her zaman oluştuğu döneme göre değil yaşanılan döneme göre yaşanır. Bu yüzden diyanet sürekli yorumları değiştirir. Takılmayın üzülmeyin dinlemeye devam edin.

Aslında genel olarak bu konuya bakarsak belirli çalgı aletleri dışında dinlemek caiz değildir ve kadın sanatçıları dinlemek caiz değildir. Bu olay uzar da uzar. Din her zaman oluştuğu döneme göre değil yaşanılan döneme göre yaşanır. Bu yüzden diyanet sürekli yorumları değiştirir. Takılmayın üzülmeyin dinlemeye devam edin.

Çok doğru. Benim bildiğim kadarıyla arbane caiz idi.

Pazartesi günü müzik mi dinlenir tövbe, tövbe tövbe. Allah'ın gazabı üzerinize olur çok dikkat edin. Pazartesi dinleyebileceğiniz tek müzik ilahidir. Bir daha böyle bir şey yapmaya kalkışmayın.

Küfürlü şarkıların kendisi günah dostum da, günah olmasının sebebinin pazartesiyle peygamberin doğum günüyle bir alakası yok. Pazartesinin dışındaki günlerde de dinleme yani. @Linux Kaymak

Muhammed Pazartesi değil Cuma günü doğmuştur. Cuma'nın mübarekliği buradan gelir.

Cuma'nın mübarekliği, Hz.Adem'in Cuma günü yaratılmasından dolayıdır. Peygamberin doğduğu gün Pazartesidir.

Geri
Yukarı