PC 15 saat açık kalırsa bir şey olur mu?

WayneR

Hectopat
Daha fazla  
Sistem;
  • Ekran kartı: RX 570 4 GB.
  • Anakart: B450M S2H.
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 2300X.
  • RAM: 8 GB.
WWE 2K16 kuruyorum da PC 15-12 saat açık kalırsa PC açısından bir problem olur mu?

Isınma problemi yoksa sorun çıkartmaz.

Ben daha uzun tutmuş olabilirim. Bir sorun çıkmadı. Hiç GTA 5 yüklerken 3-4 hatta 5 gün açık PC görmedin mi? 15 saatten pek bir sorun olmaz. Isınma gibi bir sorun olmaz her halde. Prime95 testi yapmıyorsun ki. Anakartın sitesinden Smart Fan 5 yükle. Fan ayarı yap. Ben Payday 2 yüklerken Kasa fanlarını kapadım sadece CPU fanı açık kaldı. Gece boyunca yükledi oyunu. ( Bu arada ben de Gigabyte anakart kullanıyorum o yüzden biliyorum Smart Fan 5'i. )

Elektrik kesintileri, yıldırım çarpması, aşırı yüksek sıcaklıklar ve sıvı temas etmesi gibi sorunlar olmadıkça sistemini istediğin kadar açık tutabilirsin. Bilgisayarımı sunucu olarak kullandığımdan bazen 1 hafta boyunca açık tuttuğum bile oluyor. Şu ana kadar hiçbir fark yaşamadım.

Bileşenlerde herhangi bir sıkıntı yoksa 1 ay da açık kalsa bir şey olmaz fakat arada kapatıp açmak yazılımsal olarak ufak hatalar konusunda fayda sağlayabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı