PC açıkken elektrik gitti

Elpatron1111

Hectopat
Daha fazla  
3 hafta önce bir PC topladım.
RTX2060'lı bugüne kadar gayet mutluydum fakat bugün PC açıkken şalter attı düzeltince hemen PC'yi açtım PC'de bir sıkıntı yok fakat gelecekte bir sıkıntı olabilir mi bu arada PC'yi akım korumalı prize takıyorum bunun pozitif bir yanı var mıdır PC'ye bir şey olmama nedeni akım korumalı priz mi? Bir de yukarıda dediğim gibi gelecekte sorunlar olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 Hafta önce bir PC topladım.
RTX2060'lı bugüne kadar gayet mutluydum fakat bugün PC açıkken şalter attı düzeltince hemen PC'yi açtım PC'de bir sıkıntı yok fakat gelecekte bir sıkıntı olabilir mi bu arada PC'yi akım korumalı prize takıyorum bunun pozitif bir yanı var mıdır PC'ye bir şey olmama nedeni akım korumalı priz mi? Bir de yukarıda dediğim gibi gelecekte sorunlar olur mu?

Kardeşim anladığım kadarıyla çok korkmuşsun. Korkma, bir şey olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
bendede üstüste 3 kere oldu pcyi açtım elektrik gitti açtım elektrik igtti bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum korumalı prizin fayda edip etmiyceğinide bilmiyorum

3hafta önce bir PC topladım
RTX2060'lı bugüne kadar gayet mutluydum fakat bugün PC açıkken şalter attı düzeltince hemen PC'yi açtım PC'de bir sıkıntı yok fakat gelecekte bir sıkıntı olabilir mi bu arada PC'yi akım korumalı prize takıyorum bunun pozitif bir yanı var mıdır PC'ye bir şey olmama nedeni akım korumalı prizmi bir de yukarıda dediğim gibi gelecekte sorunlar olur mu?
Bu durum genellikle güç kaynağının kalitesi ile ilgili oluyor. Akım korumalı priz yüksek akıma karşı sistemi korur. Bunun dışındaki durumlarda kesintisiz güç kaynağı kullanmanız bu tarz bir durum yaşamanızı engelleyecektir.

3hafta önce bir PC topladım
RTX2060'lı bugüne kadar gayet mutluydum fakat bugün PC açıkken şalter attı düzeltince hemen PC'yi açtım PC'de bir sıkıntı yok fakat gelecekte bir sıkıntı olabilir mi bu arada PC'yi akım korumalı prize takıyorum bunun pozitif bir yanı var mıdır PC'ye bir şey olmama nedeni akım korumalı prizmi bir de yukarıda dediğim gibi gelecekte sorunlar olur mu?

Akım korumalı priz sadece aşırı akım geçince sigortayı atmasını sağlar, voltaj dengelemez ve elektrik kesintilerinde düşük voltaj ya da yüksek voltaj geçebilir o yüzden %100 korumaz ama bir miktar korur.

Yeni konular

Geri
Yukarı