PC açıkken elektrikler gitti

Creax31

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600.

16 GB RAM 2666 Hz.

Asus Rog Strix RX 570

ASUS Prime A320M-F
PC birden kapandığında Radeon softawre ayarlarını normale döndürüyor ve yine döndürmüştü. Sonra OC ayarlarımı yaptım ve ekran pikselleşti sinyal yok deyip yeniden başladı ama şimdi yine aynı ayarları yaptım düzeldi. Sorunu olmaz değil mi?

Ama oyunda oynuyorum bir yandan.

Geç cevap için kusura bakmayın. Oyun oynuyorum derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Dediğim gibi bahsettiğim ayar sayesinde hem sıcaklık düşüyor hem de az da olsa FPS arttıyor. Yapacağınız OC ile zaten fabrika çıkışlı yüksek voltajlı olan RX 570'inizi birkaç FPS için çok yoruyorsunuz.

Geç cevap için kusura bakmayın. Oyun oynuyorum derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Dediğim gibi bahsettiğim ayar sayesinde hem sıcaklık düşüyor hem de az da olsa FPS arttıyor. Yapacağınız OC ile zaten fabrika çıkışlı yüksek voltajlı olan RX 570'inizi birkaç FPS için çok yoruyorsunuz.

FPS ne kadar artar ya da düşer?

FPS ne kadar artar ya da düşer?
FPS düşmez, ilk olarak bunu söyleyeyim. Artış konusunda ise bahsettiğim gibi. RX 570 kartlarda her 1 derece artışta çekirdek hızı düşüyor, yani FPS'niz. Undervolt yapınca ise sıcaklık azalıyor. Çekirdek performansına etki etmiyor. Yani ısınan bir RX 570'e kıyasla performans daha iyi oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı