PC açıldıktan bir süre sonra kapanıyor

burak897

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 20-25 gün önce PC topladım düne kadar bir problem yoktu dün PC aniden kapanmaya başladı. Kapanıyor açıyorum tekrar kapanıyor. İnternette tozdandır diye gördüm ön fan filtresini şöyle elimle bir temizledim ve işe yaradı bilgisayar 3-4 saat sorunsuz çalıştı ama bu sürenin sonunda sorun devam etti. Sonra aklıma 4-5 gün önce filtreyi yıkadığım geldi acaba sorun bundan kaynaklı olabilir mi? Güç kablosunda temassızlık olduğunu sanmıyorum çünkü kapandıktan hemen sonra düğmeye basıyorum ve güç geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar 20-25 gün önce PC topladım düne kadar bir problem yoktu dün PC aniden kapanmaya başladı. Kapanıyor açıyorum tekrar kapanıyor. İnternette tozdandır diye gördüm ön fan filtresini şöyle elimle bir temizledim ve işe yaradı bilgisayar 3-4 saat sorunsuz çalıştı ama bu sürenin sonunda sorun devam etti. Sonra aklıma 4-5 gün önce filtreyi yıkadığım geldi acaba sorun bundan kaynaklı olabilir mi? Güç kablosunda temassızlık olduğunu sanmıyorum çünkü kapandıktan hemen sonra düğmeye basıyorum ve güç geliyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

İşlemcinin fanı dönüyor mu?

Sıvı soğutucu kullanıyorum stress testlerinde bir problem yok yani sıkıntının sıcaklıktan dolayı olduğunu düşünmüyorum.
Basit çözümleri denemeniz lazım yani RAM'ları çıkartıp silgi ile silip geri takmak gibi bunları denemenize rağmen hâlâ sorunu tam öğrenemiyorsanız deneme yanılma yöntemi ile parçaları tek tek değiştirerek deneyin, lakin bundan önce yazılımsal olup olmadığını da formatla vs. öğrenebilirsiniz bence.

Arkadaşlar iyi akşamlar başımdaki bir problem için sizlerden yardım istiyorum. 1,5 ay önce oyun amaçlı bir PC topladım ve oyunlara girdiğim zaman bilgisayar kendi kendini kapatıyor. Açmaya çalıştığımda açılmaya başlarken tekrar kapnıyor ancak ve ancak belli bir süre geçtikten sonra denersem açılıyor. Başta sorunun Ramlerden kaynaklandığını düşündüm ve Memtest üzerinden test ettim sonuç olarak Ramlerde bir problem yok. İşlemci sıcaklıkları yüksek değerlere çıkmıyor. OCCT üzerinden Power testi yaptım. Test sırasında ekran kartı sıcaklıklarımı seyrediyordum ve kart 64 derecedeyken PC kapandı. Sizce sorun nedir? Nasıl çözerim?

Psu: Thermaltake GF 750W 80+ Gold

Arkadaşlar iyi akşamlar başımdaki bir problem için sizlerden yardım istiyorum. 1,5 ay önce oyun amaçlı bir PC topladım ve oyunlara girdiğim zaman bilgisayar kendi kendini kapatıyor. Açmaya çalıştığımda açılmaya başlarken tekrar kapnıyor ancak ve ancak belli bir süre geçtikten sonra denersem açılıyor. Başta sorunun RAM'lerden kaynaklandığını düşündüm ve Memtest üzerinden test ettim sonuç olarak RAM'lerde bir problem yok. İşlemci sıcaklıkları yüksek değerlere çıkmıyor. OCCT üzerinden Power testi yaptım. Test sırasında ekran kartı sıcaklıklarımı seyrediyordum ve kart 64 derecedeyken PC kapandı. Sizce sorun nedir? Nasıl çözerim?

PSU: Thermaltake GF 750W 80+ Gold.

Zamanında bende seninki gibi sorun yaşadım RAM'de işlemcide falan sorun yokmuş ekran kartını iyice bir daha emin olun yanmıştır fanı bozulmuştur hala çalışmazsa bir bilgisayarcıya götürün derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı