PC açıldıktan kısa bir süre sonra ekran gidiyor

MERT BATU

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an onboardayım az once ekran kartını taktım aşırı ısınıyordu kendim ek fan taktım ve şöyle bir şey oluyor; ekran kartından başlattığım zaman BIOS'a kadar geliyorum daha sonrasında goruntu gidiyor sadece goruntu gidiyor. PC kapanmıyor sebebi nedir?

Ekran kartı: AMD Radeon HD 7350.
İşlemci: Intel Core i5 3470.

Hocam termal macunda sorun oldğunu sanmıyorum kendi ekran kartıma ve işlemcimede yaptım. Nokta olarak bırakıyorum sonra bloğu bastırıyorum bugüne kadar hep öyle yaptım bir problem olmadı ancak arkadaşımda böyle bir sorun var sadece.
Hocam nokta olarak koyup bastırmak pek sağlıklı değil. Boşluk vs. kalabiliyor. Bundan sonra tüm termal macun sürme zamanlarınızda termal macunu yaymayı unutmayın. Eğer arkadaşınız yakında ise ve termal macununuz var ise tekrardan söküp, bu sefer termal macunu yayarak sürün. İnce bir tabaka şeklinde sürün ki taktıktan sonra dışarıya taşma gibi bir durum söz konusu olmasın. Termal macun sürmek çok kolay bir şey değil gerçekten ince ince şeyler söz konusu.. (Ben eskiden termal macun kullanmıyordum bile. Gereksiz bir şey olduğunu düşündüğüm için.)

Hocam nokta olarak koyup bastırmak pek sağlıklı değil. Boşluk vs. kalabiliyor. Bundan sonra tüm termal macun sürme zamanlarınızda termal macunu yaymayı unutmayın. Eğer arkadaşınız yakında ise ve termal macununuz var ise tekrardan söküp, bu sefer termal macunu yayarak sürün. İnce bir tabaka şeklinde sürün ki taktıktan sonra dışarıya taşma gibi bir durum söz konusu olmasın. Termal macun sürmek çok kolay bir şey değil gerçekten ince ince şeyler söz konusu. (Ben eskiden termal macun kullanmıyordum bile. Gereksiz bir şey olduğunu düşündüğüm için.)

Peki hocam teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı