PC açılırken monitör gidip geliyor

HeroGTR

Decipat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle kulaklık vs. bilgisayar kapalıyken ışığı yandığı için BIOS'tan bir ayar değiştirmiştim. PC kapalı halde anakart üzerinde yanıp sönen bir ışık oluyordu ancak BIOS ayarı sonrası o ışıkta yanmıyor. PC kapalıyken tamamen gücü kesiyor. Sorum şu; PC açılırken monitör önce yeşil yanıyor ardından 2-3 saniye sonra "no signal" diyor tekrar 2-3 saniye sonra monitör turuncudan yeşile dönüp "DP" yazısı çıkıyor ve başlangıç ekranı geliyor. Bunun bir zararı var mıdır öncelikle? Ayrıca bunu BIOS'tan hangi ayar ile değiştirebilirim?

Değiştirdiğin bios ayarı ile monitörün bir kaç saniye gecikmeli gelmesi arasında bir bağlantı yok. Sanmıyorum. Soruna gelecek olursak bu bağlantının her defasında böyle olması çok normal. Tüm monitörlere önce görüntü geleceği bilgisi gelir o sırada da monitör kendini açar. Bu bir sorun değildir. Ve zararı yoktur. Monitöre statik veya manyetik alanın zararı olabilir. Mesela mıknatıs gibi.

Değiştirdiğin bios ayarı ile monitörün bir kaç saniye gecikmeli gelmesi arasında bir bağlantı yok. Sanmıyorum. Soruna gelecek olursak bu bağlantının her defasında böyle olması çok normal. Tüm monitörlere önce görüntü geleceği bilgisi gelir o sırada da monitör kendini açar. Bu bir sorun değildir. Ve zararı yoktur. Monitöre statik veya manyetik alanın zararı olabilir. Mesela mıknatıs gibi.
Şimdi bios ayarlarına girmek istediğimde power tuşuna basıp açıyorum. Ancak ekran ve klavye henüz gelmediği için bios ayarlarına giremiyorum. Erp ayarını değiştirmiş olabilir miyim ?

Şimdi BIOS ayarlarına girmek istediğimde Power tuşuna basıp açıyorum. Ancak ekran ve klavye henüz gelmediği için BIOS ayarlarına giremiyorum. ErP ayarını değiştirmiş olabilir miyim?

Zaten ilk mesajınızda değiştirdim dediğiniz şey ErP ayarı. Ve evet bunu değiştirmişsiniz. Ama BIOS'a girerken neden Power tuşuna basıp girdiğinizi merak ettim. Basılı mı tuttuğunuzu ima ediyorsunuz?

Zaten ilk mesajınızda değiştirdim dediğiniz şey ErP ayarı. Ve evet bunu değiştirmişsiniz. Ama BIOS'a girerken neden Power tuşuna basıp girdiğinizi merak ettim. Basılı mı tuttuğunuzu ima ediyorsunuz?
Windows 11 kullanıyorum ve başlangıçta bios ekranına giremiyorum. Fast boot özelliği kapatmam gerek forumda okuduğum kadarıyla ancak bir türlü giremedim.

Power tuşuna basarken normal bir şekilde kapalı olan pc yi açıyorum demek istedim ve bios ekranı gelmiyor.

Anakartınız MSI ise Fast boot programını Windows açıkken kurun. Yeniden başlatın. Ve daha sonra boşa girmek istediğiniz her vakit Fast boot ayarından GO2BIOS tuşuna basın. Böylece BIOS'a girebileceksinizdir. Daha sonra da ErP ayarı veya Fast boot açma kapama ayarı gibi tüm ayarları değiştirebilirsiniz.

Anakartınız MSI ise Fast boot programını Windows açıkken kurun. Yeniden başlatın. Ve daha sonra boşa girmek istediğiniz her vakit Fast boot ayarından GO2BIOS tuşuna basın. Böylece BIOS'a girebileceksinizdir. Daha sonra da ErP ayarı veya Fast boot açma kapama ayarı gibi tüm ayarları değiştirebilirsiniz.
Anakartım Asus B450M-K aynı şey geçerli mi? Birde tüm Windows 11 kullanıcılarında durum böyle mi? Açılış ekranı biosu atlıyor mu acaba ?

Aynısının ASUS için olanı da internette mevcut olmalı. Anakartınız ne olursa olsun yazılımlar evrenseldir. Windows 11 ile alakalı değil bu durum. BIOS'taki ayarın açık veya kapalı olması ile alakalı.

Aynısının ASUS için olanı da internette mevcut olmalı. Anakartınız ne olursa olsun yazılımlar evrenseldir. Windows 11 ile alakalı değil bu durum. BIOS'taki ayarın açık veya kapalı olması ile alakalı.
Ne yaptıysam biosa giremedim. İlginiz için teşekkürler ayrıca.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PC bu şekilde başlatıyorum ancak BIOS ekranı gelmiyor. Ayarlardan UEFI olarak başlatmayı deneyince de siyah ekranda kalıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı