Çözüldü PC açılırken rengarenk ekran gelip yeniden başlatılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bloodyy

Hectopat
Daha fazla  
Şifremi girdikten sonra ekrana mas mavi yeşil sarı vb. gibi her açtığımda farklı renkler gelip PC resetleniyor. Güvenli Mod'da açtığımda bir sıkıntı olmuyor veya arada sırada PC'yi normal olarak açtığımda açılıyor. Sistemi yoracak oyunu açar açmaz yine bu rengarenk ekran gelip kapanıyor. Mesela Half-Life ve day of defeat: Source oynadım bir sıkıntı çıkmadı ama mordhau veya Blazing Sails adlı oyunu açar açmaz rengarenk ekran oldu. Sorunun sebebi ne olabilir? Ekran kartım'da sıkıntı olsaydı güvenli Mod'da veya bazen PC normal olarak açılır mıydı?

Örnek olarak şu resmi ekleyeyim:
Bunun gibi mavi sarı vb. gibi renkler.

Dosya Ekleri

• gffgfg.jpg
    gffgfg.jpg
    125,9 KB · Görüntüleme: 271
Çözüm
O zaman ekran kartına bence bay bay yapınız.
Yarım saattir oyun oynuyorum hiçbir sorun olmadı. Şuan PC`yi yeniden başlattım normal olarak yine açıldı oyuna giricem eğer PC kapanmaz ise cevap yazıcam.
Oyunu açtım ve oynayabiliyorum PC kapanmıyor. Sanırım RAM ve Ekran kartıyla biraz oynadım o yüzden düzelmiş olabilir. Kesin bilgiyi yarın sabah vericem şuan bir sorun yok gibi duruyor. :D
--------------------------------------
Sonuç: Sorun çözüldü.

1)Driver güncellemesi yapıp temiz bir kurulum yaptım.
2)RAM`i çıkarıp taktım ve Ekran kartının kablolarını kontrol edip biraz baskı uyguladım belki yerinden çıkmıştır diye. (PC kasasını masama çıkarmıştım belki yerinden çıkmıştır diye baskı uyguladım.)
3)Başlangıç onarma yaptım.
4)CMD`yi açıp şunu yazdım 'chkdsk C: /r' ardından tarama yapması için PC`yi yeniden başlattım. (Kodu yanlış hatırlıyor olabilirim.)

Şuan olarak bunları yaptım diye hatırlıyorum. Sorunum çözüldü gibi gözüküyor. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
Sorun chipseteydi bende de öyle oldu. Peki bip, bip sesi geliyor muydu?

Şifremi girdikten sonra ekrana mas mavi yeşil sarı vb. gibi her açtığımda farklı renkler gelip PC resetleniyor. Güvenli Mod'da açtığımda bir sıkıntı olmuyor veya arada sırada PC'yi normal olarak açtığımda açılıyor. Sistemi yoracak oyunu açar açmaz yine bu rengarenk ekran gelip kapanıyor. Mesela Half-Life ve day of defeat: Source oynadım bir sıkıntı çıkmadı ama mordhau veya Blazing Sails adlı oyunu açar açmaz rengarenk ekran oldu. Sorunun sebebi ne olabilir? Ekran kartım'da sıkıntı olsaydı güvenli Mod'da veya bazen PC normal olarak açılır mıydı?

Örnek olarak şu resmi ekleyeyim:
Bunun gibi mavi sarı vb. gibi renkler.

Sorun chipseteydi bende de öyle oldu. Peki bip, bip sesi geliyor muydu?
Bip bip sesi gelmiyordu. Peki neden güvenli mod`da ve ya ara sıra normal olarak açılıyor ? Bazen deniyorum normal olarak açılıyor ama sistemi yoran oyuna girdiğimde yine rengarenk oluyor. Half-life ve Day of Defeat: Source`da sıkıntı çıkmadı sistemi yoran oyuna girer girmez renkli ekran geldi. Güvenli mod`da her zaman açılıyor PC. Ne yapmam gerek ?

Aynı sorunu eski dizüstü bilgisayarımda yaşıyordum. Bilgisayarcı ya götürdüm yapacak bişey yok dedi ama belki bir çözümü vardır.

İşlemci ve ekran kartı stres testi yapıp dene. Eğer testte aynı şey olur ise sorunlu parçayı farklı bir sisteme takip tekrar dene. Böylece o parçayı değiştirerek sorunu çözebilirsin.l ama sorunlu parçayı tespit etmen gerek tabii.

Ben ekran kartı sürücüsünden şüpelendim.
GeForce Experience`den temiz kurulum yaptım sorun hala devam ediyor. PC ara sıra normal olarak açılıyor fakat dediğim gibi sistemi yoran oyuna girince rengarenk ekran geliyor yine.
Hocam donanımsal ise güvendiğin bir bakkalcıda test ettirerek mecburen sorun olan parçayı bulabilirsin.
Ekran kartı bozuk diye şüphelendim bende. Fakat güvenli modda sorunsuz açılması ve ara sıra normal olarak açılması yazılımsal olabilir diye soru işareti bıraktı kafamda. Mesela PC normal olarak açıldığında Half-life ve Day of defeat: Source oynadım bir sıkıntı olmadı. Fakat MORDHAU açar açmaz yine gitti ekran.
@Recep Baltaş Müsaitseniz bakar mısınız ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı