PC açılışında işlemci fanı artık birkaç saniyeliğine son hız dönmüyor

mionellessi

Decipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
İ5 12400F
Windows 11'e geçmeden önce PC'yi ilk açışımda işlemci fanı 3-5 saniye son hızda dönüyordu, sonra normale dönüyordu. Windows 11'e geçince de öyle oldu bir süre ama 2-3 gündür artık açılışta işlemci fanı son hızda dönmüyor. Bunun sebebi nedir acaba?

Hocam ne güzel işte? Zaten durduk yere son hızda dönmemesi gerekiyor. :D
Bilgisayarı 3 ay önce aldım, ilk günden beri açılışta son hızda dönüyordu birkaç saniye. Ben de bilgisayarın bir bildiği var heralde deyip normal görüyordum bu durumu.😃 Şimdi değişmesi tuhaf geldi.

Bilgisayarı 3 ay önce aldım, ilk günden beri açılışta son hızda dönüyordu birkaç saniye. Ben de bilgisayarın bir bildiği var heralde deyip normal görüyordum bu durumu.😃 Şimdi değişmesi tuhaf geldi.
Anladım hocam. İşletim sisteminden kaynaklı bir durum vardı belli ki. Sistem güncellemesi ile beraber normale dönmüş olabilir. Hem işlemci için hem de ekran kartı için zaten durduk yere fanların tüm kapasite ile çalışmaması gerekiyor. Bu durum fan ömrünü de etkileyebilir çünkü. Şu an olması gerektiği gibi çalışıyor anlattığınıza göre.

Anladım hocam. İşletim sisteminden kaynaklı bir durum vardı belli ki. Sistem güncellemesi ile beraber normale dönmüş olabilir. Hem işlemci için hem de ekran kartı için zaten durduk yere fanların tüm kapasite ile çalışmaması gerekiyor. Bu durum fan ömrünü de etkileyebilir çünkü. Şu an olması gerektiği gibi çalışıyor anlattığınıza göre.
Ben de normali açılışta hızlı dönmesi sanıyordum, şimdi daha güzel oldu. PC açılışta artık uçak sesi çıkarmıyor, sessiz sedasız açılıyor. Teşekkür ederim cevaplar için.🙏🏻

Edit: Az önce PC açılışında işlemci fanı yine birkaç saniye son hızda döndü, kafasına göre takılıyor PC.🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı