PC açılışında "Select Proper Boot Device" hatası

barış yarboynu

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar eski bir sistemim var ve uzun zamandır çok sıklıkla donma yapıyordu kasadaki kırmızı ışık yanmayı bırakıyor birkaç dakika bekleyince sistem tekrar çalışıyordu.
SATA 3 SSD ve HDD kullanıyorum. Sistem SSD'de. Sorunu çözmek için belki işe yarar diye SSD'yi güncellemek istedim Corsair'in programının 1.2 versiyonu ile yapıyordum ki guncellemenin ortasında yine dondu ve mavi ekran verdi.
Daha sonra açma calistigimda reboot and select proper Boot device yazısı gördüm. Ne kadar kapatsam da, gücü kesip tekrar denesem de düzelmedi ve BIOS'a girdiğimde SSD'yi görmüyor sadece HDD görünüyor.
Sistem HDD'de olmadığı için açılmıyor, yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar eski bir sistemim var ve uzun zamandır çok sıklıkla donma yapıyordu kasadaki kırmızı ışık yanmayı bırakıyor birkaç dakika bekleyince sistem tekrar çalışıyordu.
SATA 3 SSD ve HDD kullanıyorum. Sistem SSD'de. Sorunu çözmek için belki işe yarar diye SSD'yi güncellemek istedim Corsair'in programının 1.2 versiyonu ile yapıyordum ki guncellemenin ortasında yine dondu ve mavi ekran verdi.
Daha sonra açma calistigimda reboot and select proper Boot device yazısı gördüm. Ne kadar kapatsam da, gücü kesip tekrar denesem de düzelmedi ve BIOS'a girdiğimde SSD'yi görmüyor sadece HDD görünüyor.
Sistem HDD'de olmadığı için açılmıyor, yardımcı olabilir misiniz?
SSD gitmiş.
Update yaparken çökmüş.
Gücü ne kadar kessen de gelmez zaten.
Bence Corsair ile konuş.

SSD gitmiş.
Update yaparken çökmüş.
Gücü ne kadar kessen de gelmez zaten.
Bence Corsair ile konuş.

Evet büyük ihtimale SSD gitmiştir bu tür ani çökmelerde zarar görebiliyorlar bizim de Xbox 360 ımız vardı adaptör patladı HDD de gitti yanında geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı