Çözüldü PC açılışındaki anakart logosu büyüdü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Tugrul_2727

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar açılırken anakart logosu küçük ve HD çıkıyordu ama dünden beri bu logo büyük ve düşük çözünürlükte çıkıyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar açılırken anakart logosu küçük ve HD çıkıyordu ama dünden beri bu logo büyük ve düşük çözünürlükte çıkıyor. Yardımcı olur musunuz?
CSM açmış olabilirsin bende UEFİ kapatınca o büyüyor.

@Murat159 anakart modelim MSI B450 M Pro M.2 Max
@Adımı Yazamıyorum! Anlayamadım biraz daha yardımcı olablir misin CSM ne oluyor
CSM: Compatibility Support Module. UEFI olmayan eski BIOS modu denebilir. Bunun yeni sistemlerde wWndows 10 ile kapalı olması gerekir. Bundan dolayı anakart logon büyür. (CS'de 4:3 yapmış gibi olur.)

Çözüm
@VanT0R anladım peki bu ayarı değiştirdiğimde sadece logo düzelir değil mi yani başka bir şeyi değiştirmez değil mi?

@VanT0R anladım peki bu ayarı değiştirdiğimde sadece logo düzelir değil mi yani başka bir şeyi değiştirmez değil mi?

Hocam ben de MSI X570 ana kart kullanıyorum CSM boot ayarını UEFI yapınca düzeldi, boot ayarını değiştirmiş oluyorsunuz elbette birkaç ayar değişecek o kadar. Emin olmak için internetten MSI ana kartlarda UEFI ayarı nasıl yapıldığına internetten bakabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı