PC açılıyor ama monitöre görüntü gelmiyor

PeaceeeX

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba PC açıyorum. PC çalışıyor monitöre görüntü gelmiyor. Görüntü gelmesi için kabloyu ekran kartından söküp tekrar takıyorum. Öyle geliyor her seferde.
Ama denemek amaçlı restart attığımda monitöre görüntü geliyor. Dönüştürücü kullanıyorum ekran kartımda Palit 1660 Super her bilgisayarı kapattığımda açarken bu sorunla karşılaşıyorum ekran kartının testlerini yaptım iyiydi oyun falan oynarken de sıkıntı olmuyor konuyla ilgili bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleme:
Dönüştürücüden kaynaklı bir sorun olabilir. PC'yi HDMI bir monitöde test etmen lazım. Tabi sorun ekran kartından değil RAM'den de kaynaklı olabilir. RAM'leri sök tak. BIOS pilini de çıkarıp takmayı dene.

Monitörünüzün girişi nedir VGA mı?
evet vga
Dönüştürücüden kaynaklı bir sorun olabilir. PC'yi HDMI bir monitöde test etmen lazım. Tabi sorun ekran kartından değil RAM'den de kaynaklı olabilir. RAM'leri sök tak. BIOS pilini de çıkarıp takmayı dene.
ama onu yapan kişilerde hiç gelmiyordu ben kabloyu çıkarıp takınca yada power tuşuna bastıktan sonra birde reset tuşuna basınca ekran geliyor ve kullanabiliyorum herşeyi

Televizyona bağladım HDMI'yla sıkıntısız verdi görüntüyü. Sorun dönüştürücüdeymiş. İade edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı