Çözüldü PC açılıyor fakat görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sonayb

Hectopat
Yeni ekran kartı ve işlemci taktım PC açtım PC çalışıyor ama ekran görüntüsü gelmiyor DP ve HD'mi kabloları ile denedim olmuyor, sorun nedir?

Benim bilgisayarımda da olmuştu bilgisayarcıya götürdük ve 10 dakikalık işmiş meğer RAM de statik elektrik birikmesi olmuş bilgisayar hakkında bilginiz yoksa bilgisayarcıya götürün derim belki statik elektrik birikmiştir.

Mod nedense cevap vermeme engel attı şimdi düzeldi.
Değişim sonrası PC çalışıyor ekran kartınınışıkları vs yanıyor fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Klavye takıyorum klavyenin ışıkları yanmıyor hiçbir şey yapılmıyor. Hiçbir sorun yoktu eski işlemci ve ekran kartını çıkarttım tozunu vs temizledim 1 hafta sonra yenilerini aldım taktım. Daha önceki kurulumu da kendim yapmıştım sorunsuz çalışmıştı. 700W PSU var. Sorun ne anlamadım.

Lütfen bileşenlerinizi belirtiniz. İmzanızda ki bileşenler mi?

Evet, işlemciyi Ryzen 5 5600X ile ekran kartını da MSI RTX 3070 Trio Gaming Z ile değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mod nedense cevap vermeme engel attı şimdi düzeldi.
Değişim sonrası PC çalışıyor ekran kartınınışıkları vs yanıyor fanlar dönüyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Klavye takıyorum klavyenin ışıkları yanmıyor hiçbir şey yapılmıyor. Hiçbir sorun yoktu eski işlemci ve ekran kartını çıkarttım tozunu vs temizledim 1 hafta sonra yenilerini aldım taktım. Daha önceki kurulumu da kendim yapmıştım sorunsuz çalışmıştı. 700W PSU var. Sorun ne anlamadım.

Evet, işlemciyi Ryzen 5 5600X ile ekran kartını da MSI RTX 3070 Trio Gaming Z ile değiştirdim.
BIOS sürümünüzü güncellediniz mi peki ?

Yeni konular

Geri
Yukarı