PC açılmıyor

Daha fazla  
İyi günler, bu sorunum 2 hafta önce başladı.
Açılırken geç açılıyordu, şimdi hiç açılmıyor. Nadiren açılıyor, nazı giderse açıyor kendini😅
Sorunun RAM'lerden olduğunu düşüyorum, çünkü tek RAM düşürünce hop restart atıyor. Varsa bilginiz yardımcı olursanız sevinirim. Yoksa bu mereti yakacağım 🙃

Bilgisayarına güzelce bakım yapmanı öneririm. RAM'leri çıkart uçlarını temizle, termal macun yenile, HDD'ni temizle... Büyük ihtimal sorun donanımsaldır eğer işe yaramazsa Windowsda sorun vardır ama bu tür sorunlar Windows'la alakalı olmuyor genelde.

PC deki tüm billeşenleri sökün 2 RAM var ise 1 RAM takın yani ana kartta 1 işlemci 1 RAM takılı olsun diğer herşryi sökün öyle deneyin ve kasa düğmesini sökün kısa devre yaptırarak deneyin düğmenizde bozuk olabilir.

Güç kaynağınızda sıkıntı olabilir veya ram slotunuz bozuk olabilir ram leri takarken farklı kombinasyonlar deneyin.

Zamanında lenova almıştım 2 gb ekran kartı 8+2 gb ram var uçlarını silgi ile silindi tek tek şimdi anakartı komple sökmeyi planlıyorum
Güç kaynağınızda sıkıntı olabilir veya ram slotunuz bozuk olabilir ram leri takarken farklı kombinasyonlar deneyin.
Denedim ramlerde sıkıntı yok sıkıntı olsa hiç okumaz 👍

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı