PC açılmıyor

Quintrill

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar. Benim bilgisayarım dün gece itibariyle arıza verdi parçaları takıp cıkartıp kabloları kontrol ettim lakin sorunu çözülmedi açılmıyor bilgisayar. Açma tuşuna bastığımda 5 sn ya da daha az çalışıyor sonra kapanıyor kendini açmaya çalışıyor gine kapatıyor. Servise göndereceğim sanırsam ama ufak bir sorun gibi geliyor çok da kurcalamak istemiyorum. Power sorunu olabilir mi? GTX 970 ve i5 4590 mevcut. Kasa Cooler Master 431, dahili powerı var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramleri kontrol edebileceğiniz başka bir sistem varsa onlardan başlayın derim. Yada başka ram varsa elinizde onları deneyin. Sonrasında işlemciye bakabiliyosanız bakın yada servise gönderin. En basit olanı ramleri kontrol etmek.

Bakmadığım birşey kalmadı rami çıkartım taktım üfledim. İşlemciyide çıkartım. Sorunun nerde olduğunuda çözemedim anakartır sanırsam. Yada kablolarda bi sıkıntı oluşuyor olablir :)

Başka bir ram bulup deneyin yada o ramleri başka bir pcde deneyin işlemci için de aynısını yapın. Bu sayede emin olabilirsiniz. Ben ramlerden olduğunu düşünüyorum. Pc konfigürasyonunu tam olarak yazabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı