PC aniden kapandı ve disk %100 kullanılıyor

xYokx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba daha önceden elektrikler aniden gitmesi sebebiyle bilgisayar aniden kapanmıştı ve şu an hiçbir ağır program açamama rağmen diskim %100 kullanılıyor. YouTube'daki videoları denedim ama işe yaramadı(arka planda çalışan gereksiz programları kapatma gibi) sorunun fazla program kapatmaktan değil diskten olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
Disk: Adata su 630.

Dosya Ekleri

• sds.PNG
    sds.PNG
    62,9 KB · Görüntüleme: 37
Merhaba daha önceden elektrikler aniden gitmesi sebebiyle bilgisayar aniden kapanmıştı ve şu an hiçbir ağır program açamama rağmen diskim %100 kullanılıyor. YouTube'daki videoları denedim ama işe yaramadı(arka planda çalışan gereksiz programları kapatma gibi) sorunun fazla program kapatmaktan değil diskten olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Sorunun disk olabilir hocam.

Evet, disk 100% kullanımı performans sorunlarına sebep olabilir. Disk kullanımını gözlemlemek ve neden %100'e ulaştığını belirlemek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. Başlat menüsünde "Görev Yöneticisi" yazın ve Görev Yöneticisi'ni açın.
  2. Disk kullanımını görüntülemek için "disk" sekmesine geçin.
  3. Disk kullanımının en yüksek olduğu uygulamaları belirleyin ve kapatın.
  4. Disk kullanımının yine %100 olduğunu görürseniz, Windows disk Temizleme'yi kullanarak boş alanı artırabilirsiniz.
  5. Başlat menüsünde "disk temizleme" yazın ve disk Temizleme'yi açın.
  6. Diskleri seçin ve "temizleme" düğmesine tıklayın.
  7. Artık gereksiz dosyaları ve verileri silin ve disk boşluğunu artırın.
Bu adımlar disk kullanımını azaltacak ve performansınızı artıracaktır. Eğer bu adımlar yine de sorunu çözemezse, diskinizin sorunlu olma ihtimali de var, bu durumda profesyonel yardım almanız öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam attığım videodakileri uygulamayı deneyin. Format şimdi atmayın, bir çözmeye çalışın, eğer baktınız olmadı, o zaman format tercihdir.

Biraz alta inip başka bir uygulamanın kullanıp kullanmadığına bakar mısın .

Merhaba dediklerinizi yaptım fakat olmadı başka videolara baktım ve bu videodaki komutları yazınca oldu hatta 2.komutu yazınca düzeldi birden takılmalar kesilince fark ettim sonra 3. komutu yazıp yeniden başlatınca tekrar takılmaya başladı ve disk %100 olmaya başladı ben de 2.komutu yazıp 3.yü yazmadan programı kapattım şu an disk kullanımı %0-1'lerde sanırım diski onaran bir komut aynı sorunu yaşayan varsa 2.komutu yazsın düzelir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

@394919 @Galanderia @EmirKadirO @Galanderia @SerdarEdition

Yeni konular

Geri
Yukarı