PC Bağlanan TV HDMI Neden yavaş çalışır?

CanAygun

Hectopat
Arkadaşlar geçen gün HDMI Kablosu aldım Led Tv'den bilgisayara bağladım fakat ağır çalıştı, nasıl desem Battlefield 4 oynarken tuşları 1 saniye kadar bir süre geç işleniyor neden anlamadım çözüm var mı ? :S

Son düzenleyen: Moderatör:
Input Lag denilen bir durum var TV'lerde, giriş gecikmesi. Varsa TV'yi Oyun moduna al. Ya da spor moduna alıp öyle dene.
Tv'de Mod bölümü yoktu heralde tam kurcalamadım.
Bide Laf olsun diye demiyorum.
Windows 8.1'i sırf senin için kullanıyorum!
Kötü manada değil her zaman övüyorsun benimde içim gidiyor Windows 7'ye geçemiyorum :D

Tv modelini yazarsan daha iyi yardımcı oluruz. Aldığın kablo kalitesizse de bu gibi sorunlar olur. Aldığın kablo hangi marka, model?
Babam eski kafalı olduğu için bilgisayarcılar onu kazıklamakta uzman.
Hadron markası, Arçelik LED Tv 102 Ekran bunu biliyorum sadece.

:D Babanızı küçümsemeyin, bilmediği şeyi satıcılar kazıklıyor ne yapsın. Malesef her ikisinin de markası berbat. HDMI yerine DVI girişi varsa o kablo ile deneyin derim. Eğer yoksa kabloyu markası bilindik bir kablo alıp kısa bir kablo ile deneyin.
Goldmaster, Philips 5metre veya daha düşük olan kablo almanız iyi olur.
Goldmaster CAB-327 Hdmi Kablo Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Philips SWV4432S/10 Gold Hdmı Kablo (1,5 metre) Fiyatı
Tv'yi ve Bilgisayarı bana demeden almış.
Bana deseydi hangi bilgisayarı alalım diye ben üst düzey bir oyuncu bilgisayarı aldırırdım ona. Satıcılar iyi dediği anda babam gidip onu alıyor.
Tv'yi kim övdüyse artık bilemiyorum. Hoparlör yüksek seste titriyor vs. Sorunlar var.
Flash disklerin çoğunu desteklemiyor 3 defa servisi çağırdım 2.'nde yapamadılar 3.de geldiler bir flash disk takıp denediler çalıştı.
Bu dediğin kabloları ancak 1 ay sonra alabilirim. Burası küçük yer olduğu için pek bulunmuyor kablo vs.

Malesef kalitesiz markanın kalitesiz ürünü çok olur. Usb bellekler artık Türkiye'de özenti haline geldi dış ülkede ne varsa bizde aynısını yapmak istiyoruz, ancak işi bilmeden bir işe girersen hüsran oluyor malesef. Yani sizin sorunlarınız bitmez alışmanız lazım :)

Malesef kalitesiz markanın kalitesiz ürünü çok olur. Usb bellekler artık Türkiye'de özenti haline geldi dış ülkede ne varsa bizde aynısını yapmak istiyoruz, ancak işi bilmeden bir işe girersen hüsran oluyor malesef. Yani sizin sorunlarınız bitmez alışmanız lazım :)
Aynen :D
Bir laf vardır;Türk'lere imkansız de sonra otur ve izle.
Bu laf aklıma geldikçe bir sorunu hemencecik çözüyorum nasıl oluyor bende anlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı