PC bazen durduk yere kapanıyor

Fetâ

Decapat
Bilgisayar bazen durduk yerde kapanıyor. Isınmıyor da yeni temizlettim. Hatta bazen açılmıyor basıyorum güç tuşuna fan 1 sn dönüyor kapanıyor bazen açılıyor kapanıyor. Bu kapanma olayları bazen oluyor. Bataryayı da algılamıyor zaten bataryayı çıkararak kullanıyorum bilgisayarı. Sizce sıkıntısı nedir?

Bilgisayar özellikleri:
  • Toshiba setallite C660
  • Ekran kartı: NVIDIA 315M 1GB DirectX level 10.1
  • İşlemci: Intel Core i3-2350M 2.30GHz
  • 4 GB RAM single Channel
  • HDD: Toshiba MK7575GSX 699GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun RAM'lerde olabilir, HDD olabilir. Eleyerek gidelim. İlk önce tabi ki teknik bilginiz olması lazım hiç yoksa girişmeyin derim. Başka bir RAM alıp eski RAM'i çıkartıp yenisini takın. Hala sorun devam ederse eski HDD'yi çıkartıp başka bir HDD takın. Çözülmesze başka parçalarda sıkıntı olabilir.

Bir arkadaşım bana RAM leri çıkarıp takmamı söylemişti. Denedim pek işe yaramadı. En azından daha nadiren kapanıyor. HDD yide çıkarıp taktım. Sonuç pek değişmedi. Kuzenim bilgisayar mühendisi. Oda çözemedi. Bana batarya al dedi sorunu buluruz eğer batarya takılı bir şekilde kapanıyorsa sıkıntı donanımlarda. Kapanmıyorsa sıkıntı şarj kablosundaki bataryadadır dedi.

Bir arkadaşım bana RAM leri çıkarıp takmamı söylemişti. Denedim pek işe yaramadı. En azından daha nadiren kapanıyor. HDD yide çıkarıp taktım. Sonuç pek değişmedi. Kuzenim bilgisayar mühendisi. Oda çözemedi. Bana batarya al dedi sorunu buluruz eğer batarya takılı bir şekilde kapanıyorsa sıkıntı donanımlarda. Kapanmıyorsa sıkıntı şarj kablosundaki bataryadadır dedi.
Kuzenin doğru demiş. Hatta o benden daha çok biliyordur. Onun dediklerini yap. Bende onun dediklerini diyecektim şimdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı