PC bazı oyunlarda kapanıyor

Ekdi

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisiyarım CS, MC vs. oyunlarda kapanmazken uzun süreli bazı oyunlarda 5 dk sonra kapanıyor aniden. Laptop kullanıyorum. Nedenini bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
peki napmalıyım tekrar mı yenileyim
Daha önce termal macun değişimi tecrübeniz yoksa çokta tavsiye etmem. Ama kendinize güveniyorsanız siz bilirsiniz. Güvendiğiniz bir teknik servise veya bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz. Mesela ben geçen sene elimdeki laptopun termal macununu teknik servis sayılabilcek yere değiştirtmiştim, macunu da kendim almıştım, hatta işlemi yaparken izlememe de izin vermişti. Kullandığım termal macunda XIGMATEK PTI-G3606 olması lazımdı.

Daha önce termal macun değişimi tecrübeniz yoksa çokta tavsiye etmem. Ama kendinize güveniyorsanız siz bilirsiniz. Güvendiğiniz bir teknik servise veya bilgisayarcıya yaptırabilirsiniz. Mesela ben geçen sene elimdeki laptopun termal macununu teknik servis sayılabilcek yere değiştirtmiştim, macunu da kendim almıştım, hatta işlemi yaparken izlememe de izin vermişti. Kullandığım termal macunda XIGMATEK PTI-G3606 olması lazımdı.
sıvı metal termal macunlar daha iyi oluyor heralde bir bilgiyarcıya götürsem sıvı metal yapar mı

her şey tam yerine oturdu termal macun markası stars-612 baya eski bir termal macun araştıgıma göre ama masüsütümüzde bunu kullanıyorduk
Pek kaliteli bir macun olduğunu söylemiyorlar anladığım kadarıyla, başka termal macun kullanmanızı öneririm. Cooler Master,Xigmatek,Noctua gibi markaları tercih etmenizi öneririm.

Pek kaliteli bir macun olduğunu söylemiyorlar anladığım kadarıyla, başka termal macun kullanmanızı öneririm. Cooler Master,Xigmatek,Noctua gibi markaları tercih etmenizi öneririm.
sanırım çarşıya termal macun yeniletmeye götürcem bencede kaliteli bir termal macun değil yaptığımdan beri cs de bile adamlar yaklaşınca performas düşüşü yaşıyrodum

sıvı metal termal macunlar daha iyi oluyor heralde bir bilgiyarcıya götürsem sıvı metal yapar mı
Laptopta nasıl olacağı hakkında ve bilgisayarcının bu işlemi yapıp yapmayacağı hakkında bir fikrim yok. Ama zamanında İntel'in masaüstü işlemcilerini Delied işlemi ile, işlemci ve dahili ısı dağıtıcı arasındaki termal macunu temizleyip, yerine sıvı metal macun sürdüklerini duymuştum.

Laptopta nasıl olacağı hakkında ve bilgisayarcının bu işlemi yapıp yapmayacağı hakkında bir fikrim yok. Ama zamanında İntel'in masaüstü işlemcilerini Delied işlemi ile, işlemci ve dahili ısı dağıtıcı arasındaki termal macunu temizleyip, yerine sıvı metal macun sürdüklerini duymuştum.
gidip sorucagım sıvı metal macun yapabirmiyiz diye yapmasını biliyorum sadece macun lazım

Sanırım çarşıya termal macun yeniletmeye götüreceğim bence de kaliteli bir termal macun değil yaptığımdan beri CS de bile adamlar yaklaşınca performans düşüşü yaşıyrodum

Dediğim gibi termal macunun kalitesi çok önemli. Bilgisayarcının kullanacağı termal macunu öğrenin mutlaka. Hatta kendiniz termal macun alıp, kendi aldığınız termal macunu sürdürmenizi tavsiye ederim.

Dediğim gibi termal macunun kalitesi çok önemli. Bilgisayarcının kullanacağı termal macunu öğrenin mutlaka. Hatta kendiniz termal macun alıp, kendi aldığınız termal macunu sürdürmenizi tavsiye ederim.
evet onu araştırmak lazım sorucağım zaten termal macuna göre ama adam güzel işini bilen birsi yanlış olcagını düşnmüyorum

Evet onu araştırmak lazım soracağım zaten termal macuna göre ama adam güzel işini bilen birsi yanlış olcagını düşnmüyorum

Siz yine de öğrenin. Sonuçta onlarında kar etmesi gerek ve bu yüzden macun kalitesini düşürebiliyorlar. Ama dediğiniz gibi işini bilen birisi ise kalitesiz bir macun kullanacağını düşünmüyorum, hatta cihazınızdaki ısınma problemine neyin sebep olabileceğini bir de bu kişiye danışın.
Sonuçlardan haberdar edin mutlaka.

Yeni konular

Geri
Yukarı