PC bileşenlerini tek renk kablo ile kaplamak

Ferit ARSLAN

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Beylikdüzü
Daha fazla  
Meslek
Donanım Hastası
Merhaba arkadaşlar, bilgisayara bağlanan bayağı kablo var. Fare, klavye, modem, monitör vs... bunlar çok düzensiz ve dağınık duruyor hepsinin rengi bambaşka. Bende istiyorum ki; bu kabloları tek renk yapsam beya 2 renk, daha sonra bir güzel düzenlesem kelepçeler, kroşeler ile ama bu kabloları nasıl kaplarım sleeve gibi bir şeyle bilgisi olan var mı ? Veya 24mm sleeve alsam fişler, VGA uçları buralardan geçer mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alternatif olarak kablo spirali alıp kabloları spiralleyip kelepçe ile sabitleyebilirsin.
logilink-kablo-duzenleyici-spiral-1-50m-kab0014_u-1.jpg

Sleeveler ile de halledebilirsin, daha hoş olur. Spiral kablo alırsan da tüm kabloları tekine yerleştirmeye çalışma, gerekirse 2-3 tane al.
Farklı renk bulmaya çalış, gri hoş durmaz. Canlı renkler olsun. Kırmızı - sarı - mavi gibi. Veya kasan ile uyumlu olacaksa siyah kendini gizler, daha hoş olur.

Sleeveler ile de halledebilirsin, daha hoş olur. Spiral kablo alırsan da tüm kabloları tekine yerleştirmeye çalışma, gerekirse 2-3 tane al.
Farklı renk bulmaya çalış, gri hoş durmaz. Canlı renkler olsun. Kırmızı - sarı - mavi gibi. Veya kasan ile uyumlu olacaksa siyah kendini gizler, daha hoş olur.
Hocam dediğin gibi 2-3 tane almak lazımmış. 2-3 taneden fazla kablo sığmıyor spiral'e, ama sleeve ve fermuarlı kablo yöneticiside aldım, o gayet güzel ve esnek.

Spiral esnek yapıda olduğundan fazlasıyla kabloyu bir arada toplayabilirsin staj döneminde pipet inceliğindeki spiral ile 15 adete kadar kablo toplanabiliyordu. 3 tane fazlasıyla sığacaktır. Eğer spiral kullanacaksan kabloları bir arada toplayıp geniş sarabilirsin.

Spiral esnek yapıda olduğundan fazlasıyla kabloyu bir arada toplayabilirsin staj döneminde pipet inceliğindeki spiral ile 15 adete kadar kablo toplanabiliyordu. 3 tane fazlasıyla sığacaktır. Eğer spiral kullanacaksan kabloları bir arada toplayıp geniş sarabilirsin.
Hocam bendeki hiç esnek değil yahu biraz ucuz'a aldım ve hata yaptım sanırım. Siz siz olun ucuz malzeme almayın. Şimdi bu ürünü 7 TL'ye aldım bi işime yaramayacak, ama S-Link'in spiralini alsaydım 15 lira verecektim' şimdi 15 lira verip alacağım ve zarar edeceğim, 7+15 = 22₺. Adamın birisi demiş zaten "Ucuz ürün kullanacak kadar zengin değilim".

Bahsettiğim spirali bu site satıyor. Aynı ürünü kullanmıştım oldukça esnek yapıda. Kabloları bir araya toplayıp kablo bağı ile spirali sabitleyebilirsin. Piyasada arayıp bu tarz siyah renkliler ile sabitlemen kasanın içinde kendini belli etmez.
Tahmini Teslimat Zamanı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı