PC bir anda kapanıp tekrar açıldı şimdi çok yavaş çalışıyor

Ramboo27

Hectopat
Merhabalar bilgisayarım bir anda kendi kendine kapandı elektrikler mi kesildi diye kontrol ettiğimde elektrikler gitmemişti ve bilgisayar kapandığı gibi yeniden açılmaya başladı sonra her açılışında yükleniyor yazısı geldikten sonra bayağı bir siyah ekran da kalıyor 5dk civarında ve tamamen açıldığında felaket derece yavaş çalışıyor bilgisayar ekranı geldikten sonra Windows başlangıç sesi 3 dk sonra geliyor ve başlat çubuğundaki uygulama simgeleri de sonradan geliyor sonra tarayıcıyı açtığımda tarayıcı da YouTube açmaya çalıştım halen bekliyorum açılmasını internet konusunda bir sıkıntım yoktur PSU yeni değişti sıfır 400Watt PSU almıştım ama onla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum şu anda telefonla açtım bu forumu yazım hatam varsa kusura bakmayın çok endişeliyim bir yardımcı olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pek bi fikrim yok ama ani açılıp kapanma bildiğim kadarıyla anakart kendisini resetlemesinden dolayı, aniden olduğundan dolayı disk hasar görmüş olabilir istersen disklerini optimize et

Pek bi fikrim yok ama ani açılıp kapanma bildiğim kadarıyla anakart kendisini resetlemesinden dolayı, aniden olduğundan dolayı disk hasar görmüş olabilir istersen disklerini optimize et
Nasıl yapıcam onu bilgisayarda ctrl alt delete yapabiliyorum oradanda herşeyi açabiliyorum hatta şuan ekran siyah olmasına rağmen gta 5 açtım 60 fpsde bilgisayarda bi sorun olduğunu düşünmüyorum ama hep açtığımda ekran siyahta aradan 30 40dk geçince açılıyor

Nasıl yapıcam onu bilgisayarda ctrl alt delete yapabiliyorum oradanda herşeyi açabiliyorum hatta şuan ekran siyah olmasına rağmen gta 5 açtım 60 fpsde bilgisayarda bi sorun olduğunu düşünmüyorum ama hep açtığımda ekran siyahta aradan 30 40dk geçince açılıyor
Arama Çubuğu - Defragment and Optimize Drives - Orda diskini seç ve altta olan en iyi hale getir var ona bas bu işlemi diğer disklerdede uygula

Arama Çubuğu - Defragment and Optimize Drives - Orda diskini seç ve altta olan en iyi hale getir var ona bas bu işlemi diğer disklerdede uygula
Öyle bir şey çıkmıyor defrag diye bişey çıkıyor onuda açınca geri kapanıyor
HDD Sağlığı 74 yazıyor yanındada iyi yazıyor
performans ise 100 yazıyor yanındada iyi yazıyor
sıcaklığı ise 30 40 arası
Hard Disk Sentinel yada disk üreticisinin kendi programından disk sağlığına bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Öyle bir şey çıkmıyor defrag diye bişey çıkıyor onuda açınca geri kapanıyor

Bu bilgisayar kısmına gelip diske sağ tıklayıp özelliklerden araçlara bas altta en iyi duruma getir var ordan bulursun

Yeni konular

Geri
Yukarı