PC bir süre sonra no signal hatası veriyor

• Konuyu başlatan tr31
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 2B

tr31

Femtopat
PC bir süre sonra no signal hatası veriyor.
3 Saat falan Web'de geziyor, ekran bir anda kapanıyor ve no signal yazıyor ayrıca ses de kesiliyor ama PC hala çalışıyor.
Bu süre oyun veya herhangi bir programda 15Dk'ya düşüyor.
Ekran kartı yok onboard kullanıyorum.
Bu sorun ekran kartı alsam düzelir mi?
Hey benim işletim sistemim Windows 10 değil ve Firefox değil Microsoft Edge kullanıyorum.

Hocam hangi RAM'leri kullandığını öğrenebilir miyim.

RAM'in markasını bilmiyorum ancak CPU Z fotoğrafları atayım.
RAM tek slot 2.slota takmışım.

Sorunun monitör kaynaklı olmadığından emin misin?

Bilmiyorum.
Isınma sorunu da olabilir termal macun düzgün sürüldü mü?

İşlemci Max 63 derece görüyor.
Core 2 Duo E8500.
Hocam hangi RAM`leri kullandığını öğrenebilir miyim
Up up

Dosya Ekleri

• bandicam 2020-10-19 14-50-46-184.jpg
    bandicam 2020-10-19 14-50-46-184.jpg
    153,6 KB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Aynı sorunu yaşamış biri olarak (isterseniz profilimden açtığım konu(ları) görüp inceleyebilirsiniz) sorunu anakartı ve ekran kartını servise göndererek temelden çözmek istedim. Ancak, servis çalışanları, ekran kartının sorununu söylemeden hasarlı olduğunu, anakartın da “Güney Köprüsünün” arızalı olduğunu söylediler. Tamir masrafı çok olduğundan bilgisayarım çöp oldu. Umarım aynı şeyi yaşamazsınız. Sevgiler.

Aynı sorunu yaşamış biri olarak (isterseniz profilimden açtığım konu(ları) görüp inceleyebilirsiniz) sorunu anakartı ve ekran kartını servise göndererek temelden çözmek istedim. Ancak, servis çalışanları, ekran kartının sorununu söylemeden hasarlı olduğunu, anakartın da “Güney Köprüsünün” arızalı olduğunu söylediler. Tamir masrafı çok olduğundan bilgisayarım çöp oldu. Umarım aynı şeyi yaşamazsınız. Sevgiler.

Güney köprüsü mü?
İşlemcinin yakınında mı bu yer? Ne işe yarıyor
Bu arada zaten yeni bir ekran kartı alacağım

Yanlışım var ise düzeltilir umarım. Görsel ile daha açıklayıcı olur sanırım. Bir köprü görüntü, ses vs gibi işlemleri yapıyor. Diğeri ise başka işlemler yapıyor diye biliyorum. Benim sorunum sizinle benzer olduğu için anakartın arızalı olabileceği aklıma geldi. Ekran kartını boşuna almış olmamak için anakartın sorunsuz olduğundan emin olmanızı tavsiye ederim. Sevgiler.

Dosya Ekleri

• 189BB547-C6B8-4B7C-BBB8-B15E7394E928.jpeg
    189BB547-C6B8-4B7C-BBB8-B15E7394E928.jpeg
    68,7 KB · Görüntüleme: 41
Bu konuyu 3. açışınız. Çözüm hala bulunamamış, keşke 20 Eylül tarihinden beri soracağınıza, bir bilgisayarcıya gitseydiniz.
Aklıma tek kablodan kaynaklı olduğu geliyor. Dün monitöre bağlarken bağlanmadı, mecbur vatana gidip kablo aldım, sonra düzeldi.

Yanlışım var ise düzeltilir umarım. Görsel ile daha açıklayıcı olur sanırım. Bir köprü görüntü, ses vs gibi işlemleri yapıyor. Diğeri ise başka işlemler yapıyor diye biliyorum. Benim sorunum sizinle benzer olduğu için anakartın arızalı olabileceği aklıma geldi. Ekran kartını boşuna almış olmamak için anakartın sorunsuz olduğundan emin olmanızı tavsiye ederim. Sevgiler.

Bende Foxconn yazan demir bir yer var orası mı?
Anakart Foxconn 45cmx.
Bu konuyu 3. açışınız. Çözüm hala bulunamamış, keşke 20 Eylül tarihinden beri soracağınıza, bir bilgisayarcıya gitseydiniz.
Aklıma tek kablodan kaynaklı olduğu geliyor. Dün monitöre bağlarken bağlanmadı, mecbur Vatan'a gidip kablo aldım, sonra düzeldi.

DA forum ve bu forumda bu konuları açtım. Artık bir cevap gelmesini bekliyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı