PC biraz fazla ses çıkarıyor

Mithlond

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Polis Adayı
Sipariş ettiğim RX 570 ve Longline 8 GB'lık RAM'ler geldi. Taktım, oyunlarda gayet iyi performans alıyorum. Fakat biraz fazla ses çıkarıyor bilgisayar. Ne var ki yoruluyor? Odyssey'de denedim ilk olarak. Ultra ayarlarda 50 FPS küsur alıyorum. Herhangi bir sorun göremedim. İşlemcim i5 4440, bu yüzden olabilir mi? Bir sorun çıkmaz umarım.

Eğer takılma olmuyorsa yani yüksek devir den kaynaklı ses den şikayetçiyseniz: Sistem serin çalışıyorsa, fan devrini düşürmeyi deneyebilirsiniz.

Takılma yok. Sadece biraz fazla ses çıkarıyor o da benim açımdan sıkıntı değil. Yani sesten rahatsız olmam da, bir sorun olur mu diye sormak istedim. Güç kaynağı da olabilir ama emin olamadım. Bana fan gibi geldi.

Güç kaynağı şu;

2.jpg

12 V çıkış değeri 432 Watt ve sisteminizin de yaklaşık 300-350 Watt tükettiğini düşünürsek güç kaynağınızın %80 civarı güç çektiğini söyleyebilirz. Bu durumda harcadığı güç miktarı arttıkça ısınıyor ve fan hızı artıyor. Bu yüzden sistemlerin güç ihtiyaçlarının %30-40 üzerinde güç kaynakları tavsiye ediyoruz ki kendi sınırlarına ulaşmayıp rahat çalışsın. Sonuç olarak durum normal, sesten rahatsız olmuyorsanız kullanmaya devam edin.

Yok olmuyorum, teşekkür ederim. İçim rahatladı. Güç kaynağını daha sonra yenilerim işlemcim ile birlikte. Çok sağolun. Ben bir şey olmasından korkmuştum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı