PC birden kapanınca SanDisk SSD Plus 0 GB olarak gözükmeye başladı

Daha fazla  
Merhabalar. Bugün bilgisayarımda oyun oynarken birdenbire kapandı ve yeniden açtığımda Exiting PXE ROM hatası vermeye başladı. BIOS'a girdim ve BIOS da SSD'min gözükmediğini fark ettim. Bunun üzerine kasanın içini açtım belki SSD'nin SATA kablosunda bir problem vardır diye kabloyu başka bir SATA kablosu ile değiştirdim. Fakat bu sefer bilgisayarımı açtığımda "Reboot and select proper device" hatasını almaya başladım. BIOS'a girdiğimde ise SSD SanDisk miltipas SSD olarak gözükmeye başladı ve SSD boyutu 0.0 GB olarak gözüküyor. Temiz kurulum için flash diskimi taktığımda SSD'ye Windows'u kuramıyorum boyutu çok küçük diyor. İnternetteki neredeyse bütün çözümlere baktım fakat bir çare bulamadım bana yardım edin lütfen bilgisayarımı hiç kullanamıyorum şu anda.
SSD markam ve modelim: SanDisk SSD Plus 240 GB.

IMG_20210515_220428.jpg

IMG_20210516_023645.jpg

IMG_20210516_021742.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20210515_220428.jpg
    IMG_20210515_220428.jpg
    160,1 KB · Görüntüleme: 198
  • IMG_20210516_021644.jpg
    IMG_20210516_021644.jpg
    165,7 KB · Görüntüleme: 39
Garantisi varsa servise gönder, yenisi geliyor 2 yıl geçmiş ise Türkiye garantisi bitiyor ancak, 3 yıl garantili olduğu için SanDisk RMA'a bilet açıyorsun yurt dışına gönderiyorsun 1 hafta bile sürmeden yenisi geliyor ve hiç para ödemiyorsun.

SSD'nin ani kapanma, güç kesintisi sebebiyle kontrolcüsü ve NAND yongaları sıkıntı yapmış, bozulmuş olabilir. Başka bir bilgisayarda deneyin, yine aynı sorun olursa geçmiş olsun.

Şu an deneyebiliceğim bir bilgisayar yok, fakat en kısa sürede deneyip sonucu yazarım teşekkürler.
Garantisi varsa servise gönder, yenisi geliyor 2 yıl geçmiş ise Türkiye garantisi bitiyor ancak, 3 yıl garantili olduğu için SanDisk RMA'a bilet açıyorsun yurt dışına gönderiyorsun 1 hafta bile sürmeden yenisi geliyor ve hiç para ödemiyorsun.
Ürünü 21 Ocak 2019 da almıştım 2 yıl yeni dolmuş SanDisk RMA işini ilk kez duydum deneyeceğim, teşekkürler cevap için. Tamda final haftası yaklaşırken böyle bir problem yaşatması çok üzücü oldu. Bütün ders notlarım bu SSD'nin içinde.

Şu an deneyebiliceğim bir bilgisayar yok, fakat en kısa sürede deneyip sonucu yazarım teşekkürler.

Ürünü 21 Ocak 2019 da almıştım 2 yıl yeni dolmuş SanDisk RMA işini ilk kez duydum deneyeceğim, teşekkürler cevap için. Tamda final haftası yaklaşırken böyle bir problem yaşatması çok üzücü oldu. Bütün ders notlarım bu SSD'nin içinde.
Benimde hemen hemen Türkiye garantisi bittikten 2 ay sonra bozuldu. Aynı konunun benzerini açmıştım :)

Benimde hemen hemen Türkiye garantisi bittikten 2 ay sonra bozuldu. Aynı konunun benzerini açmıştım :)
RMA talebi açmışsınız sizde. Talebin sonuçlanması ve yeni ürünün gelmesi ne kadar sürdü. Birde garanti bittikten hemen sonra böylece bir sıkıntı yapması gerçekten çok değişik ya :)

RMA talebi açmışsınız sizde. Talebin sonuçlanması ve yeni ürünün gelmesi ne kadar sürdü. Bir de garanti bittikten hemen sonra böylece bir sıkıntı yapması gerçekten çok değişik ya :)

Talebi açma ürünü gönderme ürünün gelmesi 1 hafta sürdü sadece :)

Yeni konular

Geri
Yukarı