Çözüldü PC boşta iken yüksek bellek ve disk kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JudyAlvarez

Centipat
PC boşta iken çok fazla belleği ve diski kullanıyor bu nasıl düzelir?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.PNG

Çözüm
Windows HDD’de kurulu ise diskin bu şekilde olması normal, amma velakin haberler gibi Windows’un kendi uygulaması bu şekilde bellek kullanımı yapmamalı. Virüs haberlerin alt dizinlerine kendini gizliyor olabilir. Malwarebytes sorun bulamadıysa; Çalıştıra services.msc yazıp hizmetlere erişin ardından haberleri bulup devre dışı bırakın (news veya başka bir şekilde belirtiliyor olabilir) bunların belki bir faydası olur.
Haberler ve ilgi alanlarini kapatin yanlış bilmiyorsam virusler ile de alakasi olabiliyor Malwarebytes tarama yapin.

Hocam şu ana kadar hiç olmuyordu Kaspersky ve birçok virüs programı ile tarama yapmıştım fakat sorun bulamamıştı yeniden yapacağım.

Gozuktugu uzere haberler ve ilgi alanlari cok harcama yapiyor. Ya biraz bekletin ya da onu task bardan kaldırın.

Hocam PC şu an donduğu için yapamıyorum maalesef.

Son düzenleme:
Hocam şu ana kadar hiç olmuyordu Kaspersky ve birçok virüs programı ile tarama yaptım fakat bir sorun bulmadı.

Pardon hocam PC donduğu için birkaç kez gönderilmiş telefona geçtim şu an.

Windows HDD’de kurulu ise diskin bu şekilde olması normal, amma velakin haberler gibi Windows’un kendi uygulaması bu şekilde bellek kullanımı yapmamalı. Virüs haberlerin alt dizinlerine kendini gizliyor olabilir. Malwarebytes sorun bulamadıysa; Çalıştıra services.msc yazıp hizmetlere erişin ardından haberleri bulup devre dışı bırakın (news veya başka bir şekilde belirtiliyor olabilir) bunların belki bir faydası olur.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı