PC`de internet bağlantısı kesilince VirtualBox`ta da kesiliyor

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhabalar, virüs testi için sanal makine kurdum. Gerçek makinede güvenlik için bağlantımı kesmem lazım. Bağlantımı kesince sanal makinede de gidiyor. Ne yapmam lazım?

Merhabalar, virüs testi için sanal makine kurdum. Gerçek makinede güvenlik için bağlantımı kesmem lazım. Bağlantımı kesince sanal makinede de gidiyor. Ne yapmam lazım?
Sanal makinayı kablosuz olarak bağlayabiliyorsanız öyle deneyin. Ben sanal makina kullanmadığımdan ayarları bilmiyorum. Ethernet ile kullanırsanız ikisi de gider. Çünkü aynı altyapıyı kullanıyorlar.

@Kernelginar hocamız virüs testi için gerçek PC'de ki bağlantınızı kesin demişti.

Kesilirse sanal PC de de kesilir diye biliyorum onun yerine ağ paylaşımını kapatın olmaz mı (sanal PC'de) ya da ben şöyle yapıyordum Wi-Fi'den bağlıyordum sanal PC'yi Wi-Fi'ya bağlamıyordum tabii onun için kurarken bir seçenek vardı sanırım tam bilgim yok.

Sanal makinayı kablosuz olarak bağlayabiliyorsanız öyle deneyin. Ben sanal makina kullanmadığımdan ayarları bilmiyorum. Ethernet ile kullanırsanız ikisi de gider.
Zaten pc kablosuz internete bağlı.
Kesilirse sanal PC de de kesilir diye biliyorum onun yerine ağ paylaşımını kapatın olmaz mı (sanal PC'de) ya da ben şöyle yapıyordum Wi-Fi'den bağlıyordum sanal PC'yi Wi-Fi'ya bağlamıyordum tabii onun için kurarken bir seçenek vardı sanırım tam bilgim yok.
Hocam onu nereden yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı