PC donanımları eskiyince performans düşer mi?

Zavien

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Şimdi bende eski bir PC var. Özelliklerinden bahsetmek istemiyorum. Dandik bir şey yani film izlemelik, internette sörf yapılacak türden.

Bilgisayarda sorun yok, tıkır tıkır çalışıyor. Ama şu var ki eskiden çok rahat kasmadan oynadığım oyunu şu an oynayamıyorum. Sistem eski diye mi? Yoksa sistemde mi sorun vardır? Umarım anlatabilmişimdir. Teşekkürler.

Dip not: Kasa içi falan temiz, format da atıldı. 32 Bit. Eskiden 64 Bit'Ti ama en son götürdüğüm bilgisayarcı 64 kaldırmıyor, 32 Bit yaptık dedi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 1660848359438.png
    1660848359438.png
    72,9 KB · Görüntüleme: 18
Sistem özelliği belirtmen gerekli, görev yöneticisi ile öğren parçaları da. 64-bit neredeyse her bilgisayar tarafından kaldırılır, eğer olmuyorsa sadece 5bine laptop al. Bilgisayarcı büyük ihtimalle parça çaldı, ben yaşadım mesela.

Sistem özelliği belirtmen gerekli, görev yöneticisi ile öğren parçaları da. 64-bit neredeyse her bilgisayar tarafından kaldırılır, eğer olmuyorsa sadece 5bine laptop al. Bilgisayarcı büyük ihtimalle parça çaldı, ben yaşadım mesela.
Umarım tamir formu almışsınızdır ve her özelliği yazdırmışsınızdır, kadıköy gibi yerlerden kesinlikle yaptırmayın, orijinal serviste daha pahalı olsun bırakın en azından garantisi var

İşletim sistemleri, oyunlar, siteler vs. sürekli yeni sistemlere göre optimize edilir. Bazı oyunlar falan da yeni sistemlere göre güncellenir optimize edilir, haliyle bu durum bazı oyunların eksi sistemler için performansını azaltabilir. Yani insanların %90'ı Windows 10+11 kullanıyorsa Windows 7'ye göre oyun optimize etmenin anlamı yok.

Açıkçası sorum genel PC'ler içindi. Yani PC iyi ya da kötü fark etmeksizin arkadaşlarımda aynı durumdan muzdaripti. Mesela Knight Online baz alayım. Eskiden rahat oynardım. Ama şimdi hareket edemiyorum. Core2 Duo 2.20 GHz, Kingston 2 GB RAM, ATI Radeon HD 2600 Pro Windows 7

İnsan bile eskiyince performansı düşüyor.
😁😁😁

Sistem özelliği belirtmen gerekli, Görev Yöneticisi ile öğren parçaları da. 64-bit neredeyse her bilgisayar tarafından kaldırılır, eğer olmuyorsa sadece 5bine laptop al. Bilgisayarcı büyük ihtimalle parça çaldı, ben yaşadım mesela.

Umarım tamir formu almışsınızdır ve her özelliği yazdırmışsınızdır, kadıköy gibi yerlerden kesinlikle yaptırmayın, orijinal serviste daha pahalı olsun bırakın en azından garantisi var.

2-3 senedir 32 Bit kullanıyorum. Açıkçası bilgisayarı sürekli götürüp baktırdığım ve güvendiğim bir yerdi. Benim bilgisayarım eskiydi zaten ne çalabilirki. 😁

Son düzenleme:
Açıkçası sorum genel PC'ler içindi. Yani PC iyi ya da kötü fark etmeksizin arkadaşlarımda aynı durumdan muzdaripti. Mesela Knight Online baz alayım. Eskiden rahat oynardım. Ama şimdi hareket edemiyorum. Core2 Duo 2.20 GHz, Kingston 2 GB RAM, ATI Radeon HD 2600 Pro Windows 7

😁😁😁

Oyunlara gücü yetmeyebilir, zamanla performansı düşebilir bu normal bir şey. Bir yandan da oyunların, programların sistem gereksinimleri artabiliyor.

Bilgisayarın içine detaylı bir temizlik yap, toz ısıyı artırır ve ısı FPS'yi düşürür. Yeni programlar ekledikçe arka plan uygulamaları daha fazla olur ve sistemi sömürür. Onun için işletim sistemine detaylı bir temizlik yap. RAM konusunda bilemem ama işlemci 64 Bit destekliyor. Bence RAM'e upgrade yap.

Geri
Yukarı