PC Güç Tuşuna Basınca Işıklar Gidip Geliyor

suiti

Decapat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar, sistemimi temizlemeyeli 1-1.5 yıl olmuştu. Ben de temizleme kararı aldım ve bugün temizledim. Şöyle bir sorunla karşılaştım, bütün kablo bağlantılarını doğru yapmama rağmen PC’nin güç tuşuna basınca RGB’ler ve ışıklar 1 saniyeliğine yanıp kapandı. Ardından 3 kere daha denedim yine aynısı oldu. 10 dakika sonra tekrar denedim, bu sefer PC sorunsuz açıldı. Oyun oynadım, stress testleri yaptım bir sorun olmadı. 2-3 kere de kapatıp açtım yine bir sorun olmadı PC’de. Fakat şöyle bir durum var, ben sadece işlemciye bile stress testi yaparken güç kaynağı 70 derece oluyor, oyunlarda da 70 derecede çalışıyor. Eskiden de oluyor muydu bilmiyorum ama bununla birlikte anakart da oyun oynarken 55 derecelerde çalışıyor. Bir sorun olur mu? Bu sıcaklık değerleri ve yaşadığım durum bir problem yaratır mı?

Güç kaynağı derecesini nasıl ölçüyorsunuz? Termal macun değiştirdiniz mi yoksa sadece toz mu aldınız?
Termal macunu da değiştirdim, güç kaynağı sıcaklıklığını Aida64 programında MOS yazan yerden bakıyorum.
Yardımcı olabilecek biri var mı? Gerçekten sıkıntı bastı kafamdan çıkmıyor bu konu.
@DaTTeBayoTheFrog

Son düzenleme:
Termal macunu da değiştirdim, güç kaynağı sıcaklıklığını Aida64 programında MOS yazan yerden bakıyorum.
Yardımcı olabilecek biri var mı? Gerçekten sıkıntı bastı kafamdan çıkmıyor bu konu.
Hangi PSU'yu kullanıyorsunuz? Aida64 değerlerini atabilir misiniz? Vsoc mos değerini mi diyorsunuz?

Hangi PSU'yu kullanıyorsunuz? Aida64 değerlerini atabilir misiniz? Vsoc mos değerini mi diyorsunuz?
Cooler Master K500L kasa yanında gelen PSU, yani Cooler Master Masterwatt 600W 80 Plus. Dediğim değerin fotoğrafını bıraktım. Burada yanında kablo olan MOS’dan bahsediyorum.
Cooler Master K500L kasa yanında gelen PSU, yani Cooler Master Masterwatt 600W 80 Plus. Dediğim değerin fotoğrafını bıraktım. Burada yanında kablo olan MOS’dan bahsediyorum.
Hocam fotoğrafı atamayırum. 4 MB’den yüksek diyor. MOS yazıyor hocam, simgesi kablo fiş ve yeşil pil.

Hocam fotoğrafı atamıyorum. 4 MB’den yüksek diyor. MOS yazıyor hocam, simgesi kablo fiş ve yeşil pil. @develerium

Son düzenleme:

Geri
Yukarı