PC harici HDD'yi USB 3.0'da görmüyor

Lyraess

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 - RX6700XT - 8x4 3000 MHz
Merhabalar, Silicon Power Stream S03 harici HDD'ye sahibim. Disk SATA to USB kablosu ile bilgisayara bağlanıyor. Bu USB'yi anakartta bulunan USB 2.0 portuna takınca bilgisayar okuyor, ancak USB 3.0 portuna takınca bilgisayar HDD'yi görmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 3.0 kontrolcüsü sürücüsü yüklü ve güncel mi? USB 3.0 kontrolcüsü sürücüsü yüklü veya güncel olmadığından görmüyor olabilir.

merhabalar. bu sorun bende de vardı kaç gündür. bugün çözdüm. o kadar driver yükledim sildim tekrar kurdum, chipset driverını tekrar kurdum fayda vermedi. kendi çözdüğüm sorun şöyle oldu. (bu arada hard diskim wd elements 1tb) usb girişini yavaşça takın, tamamı girmesin yarıya kadar girince hard diskin ışığı yanıyor kapanıyor o zaman biraz daha ittirin ama yine tam oturmasın bu sefer pc okuyacaktır. okuduktan sonra usb yi tamamen sokabilirsiniz. belki yardımcı olur.

merhabalar. bu sorun bende de vardı kaç gündür. bugün çözdüm. o kadar driver yükledim sildim tekrar kurdum, chipset driverını tekrar kurdum fayda vermedi. kendi çözdüğüm sorun şöyle oldu. (bu arada hard diskim wd elements 1tb) usb girişini yavaşça takın, tamamı girmesin yarıya kadar girince hard diskin ışığı yanıyor kapanıyor o zaman biraz daha ittirin ama yine tam oturmasın bu sefer pc okuyacaktır. okuduktan sonra usb yi tamamen sokabilirsiniz. belki yardımcı olur.
Aga bu nedir 2 gündür neler neler yaptım olmadı ama bu şekilde yapınca oldu. Bu ne saçma bir çözüm. Valla helal olsun. Hayatımı kurtardın.

Aga bu nedir 2 gündür neler neler yaptım olmadı ama bu şekilde yapınca oldu. Bu ne saçma bir çözüm. Valla helal olsun. Hayatımı kurtardın.
sorunu çözünce çözümün onca gezdiğim sayfada olmadığını hatırladım ve dedim bunu bir yere yazmalıyım. illaki birisi zamanı gelir bakar :) yardımcı olabildiysem ne mutlu

Çok saçma ama bu şekilde çözdüm bende. Teşekkürler.

Saçma olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Çalıştırmasının nedeni sen yavaşca taktığında usb 2.0 olarak devreye alıyor. Sorun zaten usb 2.0 da çalışıyor, ancak usb 3.0 da çalışmaması. O zaman 2.0 olan porta tak daha iyi. Tekrar hatırlatıyorum yavaşca takarsanız 2.0 olarak algılayacaktır.

Geri
Yukarı