PC her açıldığında Store'dan DirectX güncellemesi yapıyor

ali06450

Decapat
Daha fazla  
PC'yi her açtığımda Store da Microsoft C++ 2012 2013 2015 ve DirectX runtime güncellemesi oluyor. Deneme amaçlı birkaç kez yeniden başlattım sonuç yine aynı. Bu problemi nasıl çözebilirim?

Sanırsam Microsoft bu gibi çoğu program ve oyun için gerekli olan özellikleri otomatik olarak indirmeye başladı(Ki yıllardır bunu yapmaları gerektiğini vurguluyordum çünkü insanlar bunu yapmaları gerektiğini bilmiyor ve çoğu yerde anlatılmıyor.) ancak bir hatadan dolayı indirmeler duruyor olabilir dolayısıyla her sistem açılışında indirmeyi deniyordur, genel bir hata ise bir güncelleme ile çözerler.

Buradan dosyayı indirin ve bir klasöre çıkartın, ardından install_all.bat'ı çalıştırıp yüklemenin bitmesini bekleyin, virüslü bir dosya değildir bunların hepsi bizzat Microsoft tarafından sağlanan paketler isterseniz Microsoft'un sitesinden de aynılarını indirebiliyorsunuz ancak tek tek kurmanız gerekiyor buradan tek bir paket halinde indirip bir batch dosyası ile hızlıca kurabiliyorsunuz, bazı uygulama ve oyunların çalışması için gerekli. Bu paketler yüklendikten sonra bilgisayarında zaten kurulu görüneceği için Microsoft Store bunları indirmeyi denemeyecektir diye düşünüyorum(DirectX'i yine deneyecektir ama C++ paketlerini denememe ihtimali var.), denemeye değer.

Son düzenleme:
Sanırsam Microsoft bu gibi çoğu program ve oyun için gerekli olan özellikleri otomatik olarak indirmeye başladı(Ki yıllardır bunu yapmaları gerektiğini vurguluyordum çünkü insanlar bunu yapmaları gerektiğini bilmiyor ve çoğu yerde anlatılmıyor.) ancak bir hatadan dolayı indirmeler her sistem açılışında duruyor olabilir yani ya sadece sisteminizde olan bir durum yada güncelleme ile çözülebilecek genel bir hata.

Buradan dosyayı indirin ve bir klasöre çıkartın, ardından install_all.bat'ı çalıştırıp yüklemenin bitmesini bekleyin, virüslü bir dosya değildir bunların hepsi bizzat Microsoft tarafından sağlanan paketler isterseniz Microsoft'un sitesinden de aynılarını indirebiliyorsunuz ancak tek tek kurmanız gerekiyor buradan tek bir paket halinde indirip bir batch dosyası ile hızlıca kurabiliyorsunuz, bazı uygulama ve oyunların çalışması için gerekli. Bu paketler yüklendikten sonra bilgisayarında zaten kurulu görüneceği için Microsoft Store bunları indirmeyi denemeyecektir diye düşünüyorum(DirectX'i yine deneyecektir ama C++ paketlerini denememe ihtimali var.), denemeye değer.
Önceden denk geldiğimde kontrol için Store'a baktığımda durdurulmuştu ve devam ettirmiştim. Bilgisayarı her açtığımda çıkmama sebebi o demek ki.

Merhaba. Aynı sorun bende de var. Çöze bildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı