PC HOCASI-GG2 İncelemesi

Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Bugün, PC Hocası'nın Gaming.gen ile yaptığı sistemi yakından inceleyeceğim. İsterseniz kısa incelememize geçelim.

İşlemci-Ryzen 3 3100: Bu fiyattaki sistemlerde genellikle 9100F kullanılıyor ve bu işlemcinin kullanılması fiyatına göre gayet iyi.

Anakart-A320M S2H: Tabii ki bir B450 görsek güzel olurdu ama sonuçta sistemin fiyatı 3800 TL. Eğer B450 anakart olsaydı yaklaşık 200 TL fark olurdu. A320 modeline gelirsek M.2 girişi olan bir A320 seçmeleri güzel. Genel olarak önermem ama fiyata baktığımızda bence görmezden gelinebilir.

Ekran kartı-GIGABYTE GTX 1650: Geldik sistemin can sıkıcı parçasına. Neden 1650? RX570 ile benzer fiyattayken neden 1650? RX570 olsaydı alınabilir bir sistemdi fakat bu parça, biraz can sıkıyor. Yine de bu fiyata göre iyi sayılır. RX560'tan iyi en azından. :D

RAM-XPG D30 8 GB 3000 MHZ: RAM'de söylenilecek pek bir şey yok. Kaliteli bir RAM. Bu bütçede 16 GB RAM beklemezdim zaten.

SSD: ADATA SU630 240 GB: Geldik diğer can sıkıcı parçaya. En azından SU750 olsaydı. SSD çok kötü. Eğer sistem alınıp, SSD ikinci elde satılıp başka bir SSD alınırsa iyi olur.

Kasa/PSU-Vento VG04FE: Kasa pek hava almıyor, bu bir eksi. En azından kapaklarının yanında hava delikleri var. İçindeki PSU'nun markası modeli ne tam bilmiyorum ama sanırım FSP AHBC 500W.

Genel olarak, 3800 TL'ye alınabilir bir sistem. APU'dan çok daha fazla performans alacağınız kesin. Puanım 6,5/10. Puan kısdığım noktalar SSD, kasa ve ekran kartı.

Sistemin linki:

Bilginleri incelememi değerlendirmeleri için etiketliyorum. Hatam varsa lütfen düzeltiniz. Karşı çıktığınız bir noktayı da yazabilirsiniz.

@Caner Uncu @Samotne Ciasteczka @f3turan @Batu Z @passat @erdemst17 @tirabzonun_kaymagi @Lyrax52

Aklıma gelen kişiler bunlar. Hatırlayamıyorsam özür dilerim.

Edit: Sistemin 9100F'lisi de varmış. Aynı fiyat. Önerim Ryzen 3 3100 olan.

Biraz daha verip bunu almak daha mantıklı bence.

Dosya Ekleri

• EF6922AC-DED0-41D1-A97B-A2A0B51A0E5B.png
    EF6922AC-DED0-41D1-A97B-A2A0B51A0E5B.png
    243,4 KB · Görüntüleme: 281
Sistem fena değil. Aslında sistemi alıp içindeki SSD'ye satıp o fiyata kaliteli bir SSD alınabilir. Tabi kimse bununla uğraşmak istemez. Ayrıca yorumlarda PC Hocası youtube kanalının SU630'u SSD'ye kronik sorunlu diyenlere savunduğunu gördüm.
Biraz daha verip bunu almak daha mantıklı bence.
Sistemin fiyatı 3800 TL. Herkesin 4295 TL'ye çıkma imkanı yok. "Biraz verip" demişsiniz. Aradaki fark malesef herkes için "biraz" değil.

Sistem fena değil. Aslında sistemi alıp içindeki SSD'ye satıp o fiyata kaliteli bir SSD alınabilir. Tabi kimse bununla uğraşmak istemez. Ayrıca yorumlarda PC Hocası youtube kanalının SU630'u SSD'ye kronik sorunlu diyenlere savunduğunu gördüm.

Sistemin fiyatı 3800 TL. Herkesin 4295 TL'ye çıkma imkanı yok. "Biraz verip" demişsiniz. Aradaki fark malesef herkes için "biraz" değil.
Kardeşim ssd 480 yaptım ben ondan öyle parası olmayan gg1 sistemindeki gibi 240 yapsın. İyilik olsun diye söyledik herhalde. Yoksa gidip kronik sorunlu SU 630 ve giriş seviye anakartlı gtx 1650 almakta özgürsün.

Madem inkâr edecektiniz, o zaman en baştan 240GB SSD seçip atsaydınız.
Kardeşim kendime göre özelleştirip o şekilde ekran görüntüsü almıştım. Ssd yi düşürün diye belirtmeyi unuttum haklısın. Sadece alternatif sunmak istedim. Ama pişman ettiniz. Neyse siz gidin gg1 alın.

Kronik sorunlu mu bilmiyorum ama SSD'nin IOPS değerleri rakiplerine göre düşük, TBW değeri fena değil fakat DRAM-less bir SSD. Fiyatı düşük olduğundan dolayı kullanmışlar sanırım ama Ultra 3D koysalar çok daha iyi olabilirdi.

Geri
Yukarı