PC için DualSense alınır mı?

1 aydır kullanıyorum. Tek eksik noktası Steam harici oyunlarda DualsenseX adlı programı kullandığında jak girişini kullanamıyorsun. Belki bir yolu vardır çok araştırmadım açıkçası. Genel olarak memnunum. Xbox kolu dümdüz kol tek iyi yanı ergonomik oda Dualsense ile çözülmüş zaten.

Bağlantı sorunu yok. Steam dışındaki oyunlar için DualsenseX programını kullanman gerekiyor.
Peki dualshock'da olduğu gibi Xbox cihazı olarak mı tanıyor? Her iki kontrol cihazının da şemasına alışığım oynarken çok sıkıntı çekmiyorum ama yine de bağlandığım cihazın şemasını görmeyi tercih ederim.

Hocam bağlantı konusunda nasıl? Hem kablolu hem de kablosuz performansı iyi mi, tak çalıştır oluyor mu?

Hocam öncelşkle genellikle tak çalıştır mantığıyla oynayabiliyorum ancak önce ayarlama yapmanız lazım size önerim en sağlam program olan DS4Windows kullanmanızdır çünkü artık DualSense'de destekliyor e tabii ki 2-3 tane daha program var ancak aralarında ne az sıkıntı yaşadığım o idi.

Mesela bu genelliği bozan oyunlardan biri Elden Ring oldu oyun nedense DS4W'un sanal kontrolcüsü görmüyordu bunun için Steam-Input ayarı yapmam gerekti o da karmaşık değil ancak bir 10 15 dakikanızı alabiliyor. DualsenseX programı da var fena değidlir öneririm size hatta orada hangi oyunların native (Doğrudan) desteği olduğunu da sorabilirsiniz.

Peki DualShock'da olduğu gibi Xbox cihazı olarak mı tanıyor? Her iki kontrol cihazının da şemasına alışığım oynarken çok sıkıntı çekmiyorum ama yine de bağlandığım cihazın şemasını görmeyi tercih ederim.

Dediğim gibi oyundan oyuna değişir ancak çoğu oyunun hala DualSense ikon desteği bilgisayarda yok ondan Xbox ikonları ile oynamanız gerekiyor. Ama eğer oyun modlanabiliyorsa çok da sinir bozucu bir şey değil çünkü oyunu modlayıp da ikon değiştirebilirsiniz

Dualsensex programı da var fena değidlir öneririm size hatta orada hangi oyunların native (doğrudan) desteği olduğunu da sorabilirsiniz.

Ben de DualSense alıp DualsenseX programı ile kullanmak istiyorum. Ne kadar stabil çalışır o konuda şüphelerim var. DualsenseX kullandıysan kullanıcı yorumlarını duymak isterim.

Ben de DualSense alıp DualsenseX programı ile kullanmak istiyorum. Ne kadar stabil çalışır o konuda şüphelerim var. DualsenseX kullandıysan kullanıcı yorumlarını duymak isterim.
Xbox kolunun fiyatları uçtu geçen gün MSI GC30 V2 Kablosuz Gamepad 550TLye satıldı öyle fiyat performans bir gamepad bulursan al yoksa fiyat olarak mecbur Dualsense.

DualsenseX güzel uygulama ancak geliştirilme aşamasında ondan ben biraz sıkıntı çekmiştim kullanırken. Onun yerine yıllardır güncelleme almış DS4 Windows'da kullanabilirsin çok daha fazla özellik var ancak onda Trigger sertliği vs. hala ayarlanmıyor ama bence çok da büyük bir dezavataj değil.

Örneğin bir oyunun hem Xbox hem de Sony düzeni olsun eğer DualsenseX açıksa sanal kontrolcüyü 360 kontrolcüsünden DualSense'e geçirmek için yeniden başılması gerekiyor cihazın ancak DS4W'de profil ayarlayarak direk tek tıkla 1-2 saniyede değişebilirsin.

DS4Windows'un yeni sürümü lazım eğer eskisini indirirsen sadece DualShock 4 de çalışacaktır ancak Ryochan (Yeni Sürüm) hem DualSense hem de Nintendo Switch kontrolcülerini bile destekliyor bilgisayarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı