PC için DualSense vs Xbox Controller

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Merhabalar, masaüstü bilgisayarım için uzun süre kullanabileceğim rahat bir oyun kontrolcüsü arıyorum. aklıma ilk bu iki model geldi, sizce hangisini almalıyım? Masaüstü bilgisayarımda Bluetooth özelliği yok, kablo ile kullanacağım. nasıl bir kablo almam gerekiyor?
Xbox almam aradaki fiyat farkına değer mi? Uzun süre DualShock 4 kullandım.

DualSense:
Sony Ps5 Dualsense Kablosuz Kumanda PS5 OYUN KOLU Fiyatları ve Özellikleri

Xbox:
https://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-wireless-controller-beyaz-9nesil--ithalatci-garantili--p-HBV00001BMVBT?magaza=DOHA+ELEKTRONİK

Merhabalar, masaüstü bilgisayarım için uzun süre kullanabileceğim rahat bir oyun kontrolcüsü arıyorum. Aklıma ilk bu iki model geldi, sizce hangisini almalıyım? Masaüstü bilgisayarımda Bluetooth özelliği yok, kablo ile kullanacağım. Nasıl bir kablo almam gerekiyor?
Xbox almam aradaki fiyat farkına değer mi? Uzun süre DualShock 4 kullandım.

DualSense:
Sony Ps5 Dualsense Kablosuz Kumanda PS5 OYUN KOLU Fiyatları ve Özellikleri

Xbox:
https://www.hepsiburada.com/microsoft-xbox-wireless-controller-beyaz-9nesil--ithalatci-garantili--p-HBV00001BMVBT?magaza=DOHA+ELEKTRONİK

Önceden PS kolu kullanmamış olsaydın Xbox kolu önerirdim ama böyle bir durumda PS5 kolu daha mantıklı olur ama Xbox ergonomi olarak çok farklı ve güzel.

DualSense adına konuşacağım, yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum ve oldukça iyi. Kesinlikle sizi üzmez. PS4 için geliştirilmiş bir oyun üzerinde oynuyorum şu sıralar. Daha kendi özellikleri bahsettiğim oyunda ön plana çıkmıyor. Ama şöyle bir şey var, eski oyunlarda DS4 deneyimi alıyorsunuz fakat artık bundan sonra yeni konsollarla uyumlu oyunlar çıkacağı için gerçek DualSense hissiyatını alabileceksiniz.

Xbox hem ergonomi hem uyumluluk açsınından çok daha iyi. Kendim de kullanıyorum. Fakat attığınız linkte hem fiyat fazla hem de Microsoft garantisi yok. Burdan bakabilirsiniz.

DualSense'in Steam desteği var yani Steam oyunlarında sorun yaşamazsınız. Kablosuz kullanım desteği hakkında bir bilgim yok. Ben DualSense diyorum.

Bence Xbox controller almalısınız dualsense aldığınızda zaten yeni gelen titreşim ve tetik özellikleri pcde çalışmıyor xbox controller alırsanız Win10 ile uyumlulukla iyi çalışır. Yanına bir de bluetooth adaptör alırsanız kablosuz bir şekilde de kullanabilirsiniz.

Ben artı ve eskilerini yazayım sen karar ver.
DualSense ( tüm PS ile alakalı şeyler için geçerli )
İkinci el parça tamir, ikinci elde satış, fiyat, temin kolaylığı gibi konularda çok önde, ayrıca bir sürü ek özelliği var ama PC de kullanılmıyor maalesef.

Xbox Controller ise PC'ye otomatik bağlanıyor ( bu kadar ) ama ben sırf bu yüzden Xbox'u seçtim.

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Windows ile uyumluluğu için Xbox Controller almaya karar verdim typ C kablosu ile kullanacağım. Microsoft Türkiye Garantili alabileceğim bir link payalaşbilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı