PC için kol önerisi

xOkeanosL

Picopat
Öncelikle selam, yakında PC alacağım ve yeni bir kol almayı düşünüyorum. Fortnite, Warzone, FIFA vb. Oyunlarda kullanacağım şu anlık DualSense, Xbox yeni nesil veya One Controller veya DualShock 4 sizce hangisini almalıyım. Şu an DualSense indirimde 670 lira falan böyle bir indirim varken gidip DualShock 4'e 500 lira verilir mi ya da Xbox yeni nesil Controller alıp direk Windows 10 uyumlu bir kolu alıp 700 lira civarı indirimde alıp rahat etmek mi ama DualShock'a alışık biri olarak sıkıntı çeker miyim önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selam, yakında PC alacağım ve yeni bir kol almayı düşünüyorum. Fortnite, Warzone, FIFA vb. Oyunlarda kullanacağım şu anlık DualSense, Xbox yeni nesil veya One Controller veya DualShock 4 sizce hangisini almalıyım. Şu an DualSense indirimde 670 lira falan böyle bir indirim varken gidip DualShock 4'e 500 lira verilir mi ya da Xbox yeni nesil Controller alıp direk Windows 10 uyumlu bir kolu alıp 700 lira civarı indirimde alıp rahat etmek mi ama DualShock'a alışık biri olarak sıkıntı çeker miyim önerilerinizi bekliyorum.
Aynı durumu yaşıyorum seninle. Benim tercihim xbox kolu olacak çünkü dualshock ve sensenin içindeki batarya belli bir süre sonra ölüyor şarjı çok gitmiyor. Xbox kolu benim için daha mantıklı o yüzden uzun vadede.

PC'de PS kolu almanın mantığı yok. Steam ile PS kolunu (en azından DualShock kullanırken bende öyleydi) yapılandırdığında kolu Xbox kolu gibi görüyor kablolu kullanmadığın sürece. Yani kare değil de X, X değilde A vb. gözüküyor oyunda. Xbox 9. nesil kol en mantıklı seçenek muhtemelen.

PC'de PS kolu almanın mantığı yok. Steam ile PS kolunu (en azından DualShock kullanırken bende öyleydi) yapılandırdığında kolu Xbox kolu gibi görüyor kablolu kullanmadığın sürece. Yani kare değil de X, X değil de A vb. gözüküyor oyunda. Xbox 9. nesil kol en mantıklı seçenek muhtemelen.

Aynen bende öyle karar verdim 700 lira civarına indirimde Xbox 9 nesil Controller alacağım hem uyum sorunuda yok cevabın için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı