PC ile yolculuk yaparken HDD ve ekran kartı nasıl götürülmeli?

Livemore

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, masaüstü bilgisayarımı kendi arabamla 2 - 2.5 saatlik bir mesafedeki başka bir ilçeye götürmek zorundayım. HDD ve ekran kartını (1660 Super Gaming OC) sökmeden ön koltuktaki emniyet kemeriyle sabitlesem herhangi bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, masaüstü bilgisayarımı kendi arabamla 2 - 2.5 saatlik bir mesafedeki başka bir ilçeye götürmek zorundayım. HDD ve ekran kartını (1660 Super Gaming OC) sökmeden ön koltuktaki emniyet kemeriyle sabitlesem herhangi bir sorun olur mu?

Ekran kartına bir şey olmaz. Vida ila kasaya sabit. Ama HDD hassas bir parça. SSD olsa ona da bir şey olmaz ama bence HDD'yi söküp havalı poşete sarıp öyle taşıyın.

Ben 12 saatlik otobüs yolculuğunda balonlu poşete sarıp valize koyup götürüp getirdim bir sıkıntı çıkmadı senin durumunda çıkacağını sanmam.

Ekran kartını ben kasa için de İstanbul'dan Erzurum'a tam 2-3 kere getirip götürmüşümdür. Hiçbir sorun olmadı. Ama HDD çıkartıp havalı poşet ile beraber götür.

Ekran kartının soket bölümünü biraz dikkat ederseniz bir de HDD'ye ani darbe almiyacağı bir yere koyarsanız gayet güzel bir şekilde gider gelir.

Geri
Yukarı