Çözüldü PC kapalıyken Cooler Master MWE PSU'dan ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

archel0t

Hectopat
Ses çok düşük seviyede, anca sessiz ortamda kasaya yakınken duyuluyor. Diğer türlü kulagimi PSU'ya yakinlastirmam lazim. PSU'yu kapatinca ses birkac saniye sonra kesiliyor. PSU modelim Cooler Master MWE White 750W. Coil whine videolarına bakıyorum, bendeki PSU'nun sesi hiç o kadar yüksek degil. Coil whine degil diye korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine değil. Büyük bir sorun değil. Güç kesildikten sonra üzerindeki akımı tam atamadığından kapasitörler titreme yapıp o şekilde tiz bir ses çıkartıyor. Herhangi bir zararı asla olmaz. Ancak böyle kaliteli bir güç kaynağında böyle bir şey yaşanması talihsizlik. Mümkünse garantiye gönderin.

Coil Whine değil. Büyük bir sorun değil. Güç kesildikten sonra üzerindeki akımı tam atamadığından kapasitörler titreme yapıp o şekilde tiz bir ses çıkartıyor. Herhangi bir zararı asla olmaz. Ancak böyle kaliteli bir güç kaynağında böyle bir şey yaşanması talihsizlik. Mümkünse garantiye gönderin.
Hocam gelen ses kısa süreli değil pc kapalı olduğu zaman hep geliyor. Eğer büyük problem değilse şuanlık garantiyle uğraşmak istemiyorum.

Geri
Yukarı