PC kapalıyken mouse ışığı yanıyor

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayar kapalıyken mousea basınca ışığı yanıyor. USB'yi çıkarıp takınca ve tekrar basınca yanmıyor. Bazı yerlerde sistemde elektrik kaçağı olabilir demişler. Klavye ışıkları yanmıyor. BIOS'tan USB Soft Off ayarını devre dışı bıraktım ancak yine fayda etmedi. PSU'nun güç düğmesini kapatıp açınca ışığı yanmıyor ama bilgisayarı açıp kapatınca ışığı yanıyor. Anlamadığım basmayınca yanmıyor. Elektrik kaçağı vs olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın yanlış hatırladım. ErP olacak.

ErP Ready, sistem kapalıyken güç tüketiminin 1W üzerine çıkmamasını sağlar. Aktif olduğunda aşağıdakiler devre dışı kalır:
  • PME Event Wake Up - bilgisayarı açma düğmesi dışında herhangi bir şekilde başlatma
  • Power On By Mouse - bilgisayarı fare ile başlatma
  • Power On By Keyboard - bilgisayarı klavye ile başlatma
  • Wake On LAN - bilgisayarı LAN üzerinden başlatma
Bu özellikleri kullanmıyorsanız aktif olabilir.

Kusura bakmayın yanlış hatırladım. ErP olacak.

ErP Ready, sistem kapalıyken güç tüketiminin 1W üzerine çıkmamasını sağlar. Aktif olduğunda aşağıdakiler devre dışı kalır:
  • PME Event Wake Up - bilgisayarı açma düğmesi dışında herhangi bir şekilde başlatma
  • Power On By Mouse - bilgisayarı fare ile başlatma
  • Power On By Keyboard - bilgisayarı klavye ile başlatma
  • Wake On LAN - bilgisayarı LAN üzerinden başlatma
Bu özellikleri kullanmıyorsanız aktif olabilir.
Estağfurullah. Hızlı Başlatı devre dışı bırakınca sorun halloldu. Ben kaçak vs var diye korkmuştum. Size de çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar gunlerdir ariyorum hiçbir yerde kesin cozum bulamadım. Bende ayni sorunla karsi karşıyayım. PC kapaliyken kulaklık isigi hala yaniyor. BIOS'tan erp acip kapattim olmadı. Guc seceneklerinden ayarlari degistirdim olmadi. Hızlı baslati devre disi biraktim olmadi. Lutfen biri yardimci olsun su mubarek ramazan ayında.

Arkadaşlar gunlerdir ariyorum hiçbir yerde kesin cozum bulamadım. Bende ayni sorunla karsi karşıyayım. PC kapaliyken kulaklık isigi hala yaniyor. BIOS'tan erp acip kapattim olmadı. Guc seceneklerinden ayarlari degistirdim olmadi. Hızlı baslati devre disi biraktim olmadi. Lutfen biri yardimci olsun su mubarek ramazan ayında.
Bilgisayarınızı kapatırken güç kaynağının şalterini kapatabilirsiniz çözülecektir probleminiz.

Bilgisayarınızı kapatırken güç kaynağının şalterini kapatabilirsiniz çözülecektir probleminiztes
Bilgisayarınızı kapatırken güç kaynağının şalterini kapatabilirsiniz çözülecektir probleminiz
Teşekkürler cevabın için. Bilgisayar masanin altinda oldugu için herseferinde onu yapmak zor geliyor. Daha eski bir bilgisayarda erp yi kapatinca duzelmisti ama bu bilgisayarda olmuyor. Yokmu bunun baska bi ayarı ya

Teşekkürler cevabın için. Bilgisayar masanin altinda oldugu için herseferinde onu yapmak zor geliyor. Daha eski bir bilgisayarda erp yi kapatinca duzelmisti ama bu bilgisayarda olmuyor. Yokmu bunun baska bi ayarı ya
Anahtarlı priz alabilirsiniz işiniz bitince kapatırsınız.

Geri
Yukarı