PC kapalıyken PSU'dan yanık kokusu geliyor

qMehmetCAN

Decapat
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum Frisby marka PSU kullanılmaz, forumda defalarca söylendi bu. Güvenilir bir markadan, 80+ sertifikalı bir PSU almalısın.

Frisby PSU konusunda başarılı değil, şalteri indirmiş miydin kapattıktan sonra? Eğer indirmediysen oluşabilecek bir durum.

Benim PC den de yanık kokusu geliyor yıllardır içinde ne eriyor bilmiyorum ama PSU yu sokup zarar vermeden içini temizlemek mantıklı olabilir zira ben 2 sene önce yaptım ve şuan o kokular açıkçası fazla gelmiyor bazen aşırı ısınıyor olabilir PC dikkat etmekte fayda var iyi günler dilerim 👍

Frisby PSU konusunda başarılı değil, şalteri indirmiş miydin kapattıktan sonra? Eğer indirmediysen oluşabilecek bir durum.

Hayır indirmemistim ama aşırı saçma bir durum
Dostum Frisby marka PSU kullanılmaz, forumda defalarca söylendi bu. Güvenilir bir markadan, 80+ sertifikalı bir PSU almalısın.

1,5 sene önce donanımsal olarak bilgisayardan hiçbir şekilde anlamıyordum bu forumu bilmiyordum bir arkadaşım dizdi zaten sistemi bana ben pek anlamıyordum o zamanlar ama bu yorumunuzdan sonra biraz araştırdım sonuna kadar haklsınız şu anki Power'i kullanmam bir sorun olur mu sizce ayrıca olursa da bana bir PSU önerir misiniz bütçe 500 TL.

Son düzenleme:
Hayır indirmemistim ama aşırı saçma bir durum

1,5 sene önce donanımsal olarak bilgisayardan hiçbir şekilde anlamıyordum bu forumu bilmiyordum bir arkadaşım dizdi zaten sistemi bana ben pek anlamıyordum o zamanlar ama bu yorumunuzdan sonra biraz araştırdım sonuna kadar haklsınız şu anki Power'i kullanmam bir sorun olur mu sizce ayrıca olursa da bana bir PSU önerir misiniz bütçe 500 TL.
Sisteminizin tüm elemanlarını paylaşın ki, daha sağlıklı önerilerde bulunalım. Şu anki PSU'u normal şartlarda bile kullanmak zararlıyken, arızalı bir şekilde kullanmanızı önermiyorum.

Sisteminizin tüm elemanlarını paylaşın ki, daha sağlıklı önerilerde bulunalım. Şu anki PSU'u normal şartlarda bile kullanmak zararlıyken, arızalı bir şekilde kullanmanızı önermiyorum.

2X Corsair CMK8GX4M1D3000C16 Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 PC Ram
GIGABYTE A320 A320M-S2H DDR4 SATA3 M2 PCIe NVME HDMI DVI PCIe 16X
AMD RYZEN 5 1600 AM4 YD1600BBAFBOX Wraith Stealth Fan 12nm MODELİ
WD Blue WD10EZEX 3.5" SATA 3 7200 RPM 1 TB 64 MB Cache HDD
Corsair Force MP510 240GB M.2 NVMe CSSD-F240GBMP510

Eğer 50 TL daha çıkarsan çok güzel olur. Tier A'da gayet sağlam bir PSU'dur bu.

Bunun da ötesinde bir bütçe çıkışı yapabilirsen sistemi daha güzel upgrade fırsatı tanımana yardımcı olacak bunu da alabilirsin.

Şu an iki ürün de indirimde. Kaçırmamanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı