PC Kapanınca Ses Driver'ı Siliniyor

volkanarslan4

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Dün bilgisayarımı açtığımda ses gelmediğini daha sonra da ses driverinin silindiğini fark ettim. Temiz bir şekilde kaldırıp yeniden kurdum Realtek ile. Daha sonra geceye kadar sorunsuz bir şekilde kullandım ve bilgisayarı kapatıp uyudum. Tekrar bu sabah açtığımda yine silindiğini fark ettim. Kendi kendini siliniyor, ses gelmiyor. Neden oluyor fikriniz var mı? Ne yapabilirim yardım eder misiniz? Aşağıdaki gibi ses çıkış noktası kalıyor sadece. Normalde hoparlör adlı ses çıkış aygıtı oluyor ve sorunsuz çalışıyor fakat onlar siliniyor ve sadece resimdeki kalıyor. Ondan da ses gelmiyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer sorunun bu ise, sürücünün nereye kaydedildiğini bul ve konumunu değiştir.Muntemelen geçici klasörlere kuruluyordur. Ama bana kalırsa bu sorun farkında olmadığın başka bir sorunun sonucunda oluşuyordur. Ne olduğu konusundaki liste çok uzun istemi görmek lazım, terse doğru ilerlemeyi dene.

Belki işine yarayabilir;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer sorunun bu ise, sürücünün nereye kaydedildiğini bul ve konumunu değiştir.Muntemelen geçici klasörlere kuruluyordur. Ama bana kalırsa bu sorun farkında olmadığın başka bir sorunun sonucunda oluşuyordur. Ne olduğu konusundaki liste çok uzun istemi görmek lazım, terse doğru ilerlemeyi dene.
Belki işine yarayabilir;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. İlk başta realtek indirip kuruyordum o siliniyordu kendi kendine. Dün ise son çare VİA Hd Audio indirdim ve kurdum. Bugün baktığımda silinmemiş ve sorunsuz çalışıyor. Sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı