PC kapanırken mavi ekran hatası veriyor

saim54

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce LoL'ü rahat şekilde oynayabildiğim bir laptopum vardı. Ne olduysa bu PC'de şu an hangi oyunu açsam 1 dakika geçmeden oyun kendisini kapatıyor. Tekrar giriyorum, tekrar atıyor. Çok eski oyunları denedim. CS 1.6, Age of Empires falan... Onlarda atma yaşamadım ama aşırı ısınıyor PC. Tamircilere götürdüm, çipinde sorun olabileceğini söyledim. Her şey normal görünüyor deyip format macun geri gönderdiler ama sorunum düzelmedi. Ne yapacağımı şaşırdım doğrusu. Ayrıca PC kapatırken mavi ekran hatası verip yeniden başlatıyor. İkinciye kapanıyor.

Minidump dosyalarınızı paylaşabilirseniz yardımcı olabiliriz.

AMD PCI Root Bus Lower Filter diye bir aygıt hata veriyor. O aygıt büyük bir ihtimal ile PCI Express veri yollarını kontrol eden bir sürücü. Aygıt Yöneticisine girip Sistem Aygıtları kısmının bana fotoğrafını atar mısınız? Hangi aygıta yükleyeceğimizi bulmaya çalışacağım.
Ayrıca ekran kartı sürücüsü güncel mi? Güncel değilse onu da güncelleyelim.

Ekran kartı sürücüsünü DDU kullanarak silip aldığım ekran görüntüsündeki WHQL yazan sürümü kurdum. Öyle bir şey kurmuştum galiba ama bunu yapmadan önce son sürümü vardı. Bahsettiğiniz alandaki aygıtlar bunlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    38,8 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    42,6 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 31
Yuvarlak içerisine alınan aygıtların Donanım Kimliklerini paylaşın lütfen. Sürücülerini bulduklarımı bulayım.

Gruplarsanız sevinirim, karışacak yoksa.
Aygıtların üzerine tıklayıp Ayrıntılar yazana tıklayın, Sonra Cihaz Tanımı diye bir yazı göreceksiniz. Üzerine tıklayın ve Donanım Kimliklerini seçin.

Dosya Ekleri

• InkedScreenshot_1_LI.jpg
    InkedScreenshot_1_LI.jpg
    63,2 KB · Görüntüleme: 35
Hocam donanım kimliklerine gelince çıkan şeylere tıklanıp açılmıyor ss aldım o şekilde. Ayrıca ben ekran kartı çipimdn dolayı bunu yapar diye düşünmüştüm ama sorun gerçekten orada mı bilmiyorum inşallah çözülür.Gruplandırma derken ne yapacağımı anlamadım tam böyle yükledim kusura bakmayın.
hocam birde benim laptopun üzerinde amd radeon r8 m445dx with 2gb dedicated vram yazıyor benim ekran kartım aslında bu mu yani formatlarda pc nin kendi kendine kurduğu driver r7 m340 oluyor hatta formata görtürdüğüm laptopcu da bu driver ı kuruyo anlamadım o kısmı.
direkt böyle bir hata verdi mesela şuan oyuna girdim 1 dakika geçti pat kapandı

Dosya Ekleri

• Amd Gpıo Controller.png
    Amd Gpıo Controller.png
    12,3 KB · Görüntüleme: 37
  • AMD I2C Controller 2.png
    AMD I2C Controller 2.png
    12,7 KB · Görüntüleme: 34
  • AMD I2C Controller.png
    AMD I2C Controller.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 46
  • AMD Link Controller Emulation.png
    AMD Link Controller Emulation.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 33
  • AMD SMBus Özellikleri.png
    AMD SMBus Özellikleri.png
    15 KB · Görüntüleme: 29
  • AMD UART Controller 2.png
    AMD UART Controller 2.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 30
  • AMD UART Controller.png
    AMD UART Controller.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 21
  • Crash Defender.png
    Crash Defender.png
    10 KB · Görüntüleme: 34
  • hata.png
    hata.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
AMD GPIO aygıtı için en baştakini indirin.

AMD I2C aygıtı için en baştakini indirin.

AMD Crash Defender aygıtı için en baştakini indirin.

AMD SMBus aygıtı için önce Son Güncelleştirmeler kısmına tıklayın. En güncel sürücü en başta görünecektir.
Bilgisayarın işlemcisi nedir? Grafik sürücüsü direkt çıkmıyor, muhtemelen işlemci APU.
Ona göre sürücüyü bulacağım.

AMD A10-9600P RADEON R5, 10 COMPUTE CORES 4C+6G 2.40 GHz
sürücüyü güncelleştir diyerek klasörü seçtiğimde zaten yüklü diyerek kapattırıyor bana pencereyi
saki pc yüke girdiği zaman bunları yaşıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı