PC kapanmasına rağmen Görev Yöneticisi açık gösteriyor

GtXLaerL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Masaüstü PC'mi normalde Windows'tan kapatıyorum amam açıp Görev Yöneticisi'nden bakınca 3gündür çalıştığını gördüm. Doğru şekilde nasıl kapatabilirim?

Görev Yöneticisi, işlemcinin çalışma süresini gösteriyor. Hızlı başlatma diye bir ayar var. Eğer ki o açık olursa bilgisayar kapalıyken bile işlemci hazırda bekler. Bu sayede bilgisayar daha hızlı açılır. Hızlı başlatma ayarını kapatırsanız orası sıfırlanır. Fakat gerek yok.

Görev Yöneticisi, işlemcinin çalışma süresini gösteriyor. Hızlı başlatma diye bir ayar var. Eğer ki o açık olursa bilgisayar kapalıyken bile işlemci hazırda bekler. Bu sayede bilgisayar daha hızlı açılır. Hızlı başlatma ayarını kapatırsanız orası sıfırlanır. Fakat gerek yok.
Klavye ve kasanın fanları nasıl bıraktıysam yanıyor normal mi?

Naslı kapatırım.
Denetim masasında güç ayarları var oralarda olması lazım. Kapatma tuşunun görevini değiştirme bölümünde hızlı başlatmayı kapatabilirsiniz. Oradaki kutuya başta tıklayamıyorsunuz ama üstten gelişmiş ayarları değiştirmeye izin ger dediğinizde tıklanabilir hale geliyor. Oradan hızlı başlatma seçeneğinin tikini kaldırıp kaydedin.

Yeni konular

Geri
Yukarı