PC kasa çalışıyor ama monitöre görüntü gelmiyor

KrisaF

Decapat
Daha fazla  
İyi günler herkese. Geçen gün PC kasası çalışmasına rağmen monitöre görüntü gelmedi. Sürekli HDMI1'den analoga geçiyordu bugün tekrar oldu. Birkaç defa kasadaki reset tuşuna bastım öyle görüntü geldi. Görüntünün hemen ardından American Megatrends diye bir ekranla karşılaştım F1'e bastıgımda BIOS'a yönlendirdi sorun nedir?

Aynı tip sorun arkadaşımda da olmuştu, kendisi RAM'leri çıkartıp taktığında düzelmişti eğer tak sök işlemlerini zorlanmadan yapabiliyor iseniz parçaları çıkartıp tekrar yerine oturtmayı deneyin.
Veya kasadan ekran kartına güç veren kabloyu çıkartıp iyice takınız.

İyi günler herkese. Geçen gün PC kasası çalışmasına rağmen monitöre görüntü gelmedi. Sürekli HDMI1'den analoga geçiyordu bugün tekrar oldu. Birkaç defa kasadaki reset tuşuna bastım öyle görüntü geldi. Görüntünün hemen ardından American Megatrends diye bir ekranla karşılaştım F1'e bastıgımda BIOS'a yönlendirdi sorun nedir?
American megatrends ekranında alt kısımda sorunun ne olduğu yazar. Oradan en olduğuna bakıp duruma göre çözebilirsiniz.

Ekran kartı yanmış olabilir, kablolarda temassızlık kopukluk olabilir herşey olabilir. Dene yanıl yöntemini yap.

Ekran kartı yanmış olabilir, kablolarda temassızlık kopukluk olabilir her şey olabilir. Dene yanıl yöntemini yap.

Dostum ekran kartına hiçbir OC yapmadım ve 74 dereceyi geçmiyor bence kartla alakalı değil kabloları çıkartıp takacağım az sonra.

Ekran kartını farklı bir PC de deneyin.

Sorun tam olarak ne olabilir hocam garantilik bir durum var mıdır?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı