PC Kendi Kendini Kapatıyor

Mert Ock

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan 1 hafta öncesine kadar hiç bir şey yoktu ne olduysa daha sonra oldu...
PC yi 5 dk kendi haline bırakıyorum kendini kapatıyor kapatmaması için daima aktif olmak gerekiyor PC de.
Torjan türü virüsler bulaşmış olabileceği yazıyordu diğer forum sitelerinde emin olmak için 6 adet virüs programıyla PC yi tarattım bişi çıkmadı bunun yanında daha farklı sorunlarım da var PC internete bağlı iken cpu 90 dan aşağı inmiyor ve fare durmadan donup kalıyor.
Oyun oynarken oyun hiç kasmıyor ancak bi anda PC donuyor mecburi reset gerekiyor
Ne yapabilirim?
Teşekkürer...

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de eski bilgisayarımda bu sorun vardı sürekli kendi kendini kapatıyordu. Güç kaynağını yükselttim bir şey kalmadı. Güç kaynağını yükseltmeyi dene.. Bu arada cpu 90 dan aşağı inmiyor derken 90 ne sıcaklık mı fan çalışma %simi? Eğer sıcaklık ise pç nin kendini kapatması çok normal. Sıcaklık o kadar yüksek ise termal macun yenilemesi yap. Eğer oda işe yaramazssa işlemci veya anakartında arıza var demektir. Termal macun işlemci ile soğutucu arasına sürülür.

Son düzenleme:
güç kaynağını yüseltmeyi deneyeceğim
bu arada cpu kullanımı %90 larda ancak internete bağlı iken oluyor bu sorun
interneti kapattığımda yada fişini çektiğimde cpu kullanımı %5 lere %1 lere düşüyor oyun sırasında pc nin donmasına ne yapabilirim

Sürücü güncellemenizi tavsiye ediyorum. Sisteminizi ve hangi tür oyunda bu sorunu yaşadığınızı yazabilir iseniz daha iyi yardımcı olabilirim.

hjkh.JPG
i.JPG
k.JPG
şpşoko.JPG
şşşşşl.JPG
lllş.JPG

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı