PC konusunda çok paranoyağım

342524

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba, içimi dökmek için açıyorum konuyu.
Ben PC konusunda çok paranoyağım. Örneğin güncelleme yapacağım. Fakat çok korkuyorum PC'ye bir şey olur diye. GPU yükte 76 derece olunca PC'yi kapatıyorum. Ve bu tarz şeyler yaşıyorum. PC aldım fakat tadını çıkarıyorum. Sadece içimi dökmek istedim.

Zamanla geçer. Yeni parça aldığımda bana da öyle oluyor her an HWiNFO açık izliyorum. Bir de bozulsa yenisini alamam-tamir ettiremem diye de korkuyor olabilirsiniz.

Mükemmelliyetçilik sebebiyle de olabiliyor. Her şey aşırı stabil çalışsın ve bilgisayar asla yorulmasın, yavaşlamasın istiyor insan. Bu benim gibi birinde elindeki tek varlığı bilgisayar olduğu için böyle. Zamanla daha özgür hissettiğinizde düzelir umarım.

Ben PC konusunda çok paranoyağım. Örneğin güncelleme yapacağım. Fakat çok korkuyorum PC'ye bir şey olur diye. GPU yükte 76 derece olunca PC'yi kapatıyorum. Ve bu tarz şeyler yaşıyorum. PC aldım fakat tadını çıkarıyorum. Sadece içimi dökmek istedim.
Hocam kıyamıyorsun ama sanal makinenin içine ediyorsun. 😄😄

Ben de senelerce para biriktirip RX 6600 sistem aldım ama şöyle olur böyle olur hiç takmıyorum kafaya. Ama wattman yememek için sıcaklıklara dikkat ediyorum. Zaten bilgisayarların geneli su toz yemedikçe dayanıklıdır bunlar olmadıkça ne olursa olsun birşey olmaz.

Yerel disk C de bulunan Windows dosyalarıyla fazla oynama. Bazı indirmeleri yaparken bir virüs koruyucu iyi olur. Onun dışında korkmana gerek yok. Her dakika ısı ölçümü yaparsan huzursuz olursun.

Bende başlarda senin gibiydim sana önerim boş zamanlarında al eline tornavidayı YouTube'dan rehberlere baka baka geri takması kolay (ekran kartı RAM SSD vb.) Parçaları sök temizle tak onları takarken bazılarına biraz bastırman gerebilir böyle böyle daha rahat hissedersin o parçayı takıp çıkarabileceğin için bir de eğer yeni sayılacak bir sistemin varsa donanımlarda bir sorun olursa kendini kapatır.

Bende başlarda senin gibiydim sana önerim boş zamanlarında al eline tornavidayı YouTube'dan rehberlere baka baka geri takması kolay (ekran kartı RAM SSD vb.) Parçaları sök temizle tak onları takarken bazılarına biraz bastırman gerebilir böyle böyle daha rahat hissedersin o parçayı takıp çıkarabileceğin için bir de eğer yeni sayılacak bir sistemin varsa donanımlarda bir sorun olursa kendini kapatır.
Sistemimi 2020'de aldım. Yükte 85 dereceye geliyor diye servise gönderdim salı günü paranoyaklığım yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı