Çözüldü PC mavi ekrandan sonra kurtarma ekranına geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Querencia

Hectopat
Yer
Rize
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3-12100F
Kingston hyperx fury black (2x8)
MSI GAMING GTX 1050Ti 4GB
120 GB WD SSD
1 TB Toshiba HDD
Meslek
Otomotiv teknikeri
Bilgisayarda masaüstündeyken birden bire Windows10 mavi ekran verdi. Bir sorunla karşılaştığını yazarak kendisini kapattı. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ise Windows logosunu geçtim anakartın logosu bile çıkmadı ekranda ve böyle uyarı verdi. Sorun neden kaynaklı ve nasıl çözebilirim?

Anakart: MSI H310M PRO-VD PLUS
İşlemci: İntel i3 9100F
RAM: Kingston Hyperx Fury Black 16GB (2x8)
Ekran Kartı : MSI GAMING GTX 1050Ti

Dosya Ekleri

• 20200925_013242.jpg
    20200925_013242.jpg
    140,7 KB · Görüntüleme: 104
  • 20200925_012851.jpg
    20200925_012851.jpg
    167,3 KB · Görüntüleme: 59
  • 20200925_012604.jpg
    20200925_012604.jpg
    196,2 KB · Görüntüleme: 51
Çözüm
BIOS yükleyin. BIOS çökmüş. Bir PC yardımıyla BIOS dosyanızı yükleyin en iyisi. BIOS dosyanızı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
Güvenli moda girip minidump dosyanızı paylaşmalısınız.

Güvenli moda girip minidump dosyanızı paylaşmalısınız.

Güvenli moda giremiyorum ve üstüne BIOS'a girdiğimde sanki b BIOS çökmüş gibi her şey Çince'ye dönmüş ve tam olarak çalışmıyor gibi.

BIOS yükleyin. BIOS çökmüş. Bir PC yardımıyla BIOS dosyanızı yükleyin en iyisi. BIOS dosyanızı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Çözüm
Güvenli moda giremiyorum ve üstüne BIOS'a girdiğimde sanki b BIOS çökmüş gibi her şey Çince'ye dönmüş ve tam olarak çalışmıyor gibi.
Genelde bu sorunlar Sabit Disk'ten kaynaklanır diye biliyorum. Bi kontrol et Sabit Diskini . BIOS sorunu yüksek ihtima anakarttan kaynaklanıyordur . Ama sen öncelikle Sabit Diskini kontrol et bence.

Bilgisayarı açamadan BIOS'u nasıl yükleyebilirim?

BIOS dosyanızı USB belleğe atıp takıp çalıştıracaksınız o kadar.
BIOS'u yüklemek için tam telefona indiriyordum ki, aklıma bir şey geldi ve 2 RAM'den 1 tanesini çıkarttım ve bilgisayar açılmadı yine, sonra çıkardığımı takıp diğerini çıkardım ve bilgisayar açıldı. RAMlerden kaynaklı olabilir mi. Ben yine de sağlam olması açısından BIOS'un en son sürümünü indireceğim.

BIOS'u yüklemek için tam telefona indiriyordum ki, aklıma bir şey geldi ve 2 RAM'den 1 tanesini çıkarttım ve bilgisayar açılmadı yine, sonra çıkardığımı takıp diğerini çıkardım ve bilgisayar açıldı. RAM'lerden kaynaklı olabilir mi? Ben yine de sağlam olması açısından BIOS'un en son sürümünü indireceğim.

En iyisi BIOS'u güncelledikten sonra Memtest86 testi yapın. Ama bunu yaparken her iki RAM'de takılı olsun. Bu arada art arda koymuyorsun değil mi RAM'leri. 1. ve 3. slotlara takıyorsundur umarım. Ayrıca PC açılmışken minidump dosyalarını da paylaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

En iyisi BIOS'u güncelledikten sonra Memtest86 testi yapın. Ama bunu yaparken her iki RAM'de takılı olsun. Bu arada art arda koymuyorsun değil mi RAM'leri. 1. ve 3. slotlara takıyorsundur umarım. Ayrıca PC açılmışken minidump dosyalarını da paylaş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anakartta 2 adet RAM slotu var

Geri
Yukarı