PC önyükleme sonrası siyah ekranda kalıyor

alt4n

Decapat
Daha fazla  
Normal bir sekilde LoL oynamaya calisirken birden her seyiyle PC dondu (goruntu, ses vb). Reset attim ve Windows acilis onyuklemesi sonrasinda hep siyah ekrana dustu. Bu ekran direkt simsiyah. Ekran veya mouse imleci olan siyah ekran degil. Monitorde gozle gorulur bir isik var fakat ekranda hiçbir goruntu yok.

Guvenli modda acip ekran karti driverlarini sildim, PC açıldı fakat tekrar yuklemeye calisirken GeForce Experience bir hata verdi ve o hatayi cozmeye calisirken ekran yine gitti. Durum yine ayni.

W7 formati attim. Yarim saat kadar ekran karti haric her driveri kurdum ve yine GeForce Experience indirmeye baslamistim ki ekran yine siyaha dustu.

Az once W11 formati attim. Windows güncellemeleri yapti, NVIDIA display guncellemesi yuklemesi bitmeden yine siyah ekrana dustu. BIOS pili, kasa temizligi, ekran karti temizligi, kablo degisimi yaptim bir sonuç vermedi. Ekran karti veya disklerden supheleniyordum, diskleri taradim sorunsuz. Ekran kartinda bir hata olma ihtimali yuksek fakat sorunlar hep alakasiz kisimlarda dusuyor. Guncelleme yaparken, Windows acildiktan 10 saniye sonra dusuyor. Ve bir kere dustukten sonra da 10 kere de reset atsan asla Windows'u acmiyor, onyuklemeden sonra direkt siyaha dusuyor.

Ben kac gundur cozemedim, bir yolu yordami var mıdır acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı